Mój koszyk 0
Kanon Lektur Biznesmana

Książka jest podstawowym nośnikiem intelektu. Tak było kiedyś, tak jest dziś i jak się wydaje – będzie zawsze. Każda książka (no – prawie każda) posiada mniejszy lub większy walor, zawiera w swej treści jakąś poznawczą wartość. I każdy czytelnik lubi bliżej określony rodzaj literatury, ceni sobie autorów swoich ulubionych książek. De gustibus non est disputandum – każdemu wolno lubić to, co chce. Ważne, żeby czytać.

Ale są książki, których nie można nie przeczytać, których nie opłaca się przeoczyć. Szczególnie mam tu na myśli ludzi związanych z biznesem. Dlaczego? Na naszych oczach dzieje się czwarta z kolei rewolucja przemysłowa, a do bram już puka piąta. Dokonują się niezwykłe, miejscami szokujące przemiany nowotechnologiczne, mija nas trzecia fala internetowa. O tych szalonych czasach traktują ważne, mądre, instruktywne książki znakomitych autorów. Należy je po prostu znać. Niestety, bywa z tym bardzo różnie. Nierzadko zdarza się, że niektórzy nasi przedsiębiorcy, menedżerowie, szefowie firm (nie ważne – małych czy dużych) jakby zapomnieli, że mądra kadra, innowacyjni, kreatywni pracownicy to warunek sine qua non rozwoju nowoczesnej firmy. Zatrudniany w niej personel, to ludzie przeważenie oczytani. Bardzo dziś znany i ceniony autor książek Bruce Daisley w swej nowej książce „The joy of work” („Radość pracy”) pisze m.in.:

„… dzisiaj bywa często tak, że właściciele i menedżerowie firm, zamiast czytać książki i polecać je innym, wolą na ogół wydawać fortunę na kursy i szkolenia niejednokrotnie wątpliwej jakości”.

Drodzy Państwo. Mając powyższe na względzie pozwalamy sobie przedstawić listę tytułów przygotowanych i wydanych sumptem naszej oficyny, które naszym zdaniem mogą stanowić kanon literatury ekonomicznej adresowanej do kadry zarządzającej przedsiębiorstwami i organizacjami różnych szczebli, do ludzi pracy. Życzę dobrej i pożytecznej lektury.
jacek-marciniak-emka.jpg
Jacek Marciniak
Redaktor naczelny wydawnictwa Studio EMKAKANON LEKTUR BIZNESMENA