Mój koszyk 0

Przytul mnie

  • Vujicic Nick
  • Ilość stron: 88
  • Oprawa: twarda
  • Format: 185x185mm
  • ISBN: 978-83-65068-06-4
  • Data wydania: 23.09.2016 r.
24,90 zł
- +

Opis

"Przytul mnie" jest książką opartą na prawdziwej historii australijskiego mówcy motywacyjnego, Nicka Vujicica, który urodził się kaleki, bez rąk i nóg.
"Szczęśliwe życie to twój wybór.
Wiele osób uważa że nie jest mi dane żyć normalnie, ponieważ nie mam rąk i nóg.
Mogę w to uwierzyć i przestać się starać.
Mogę zostać w domu i czekać aż inni się mną zajmą.
Jednak zamiast tego, wybrałem wiarę w to, że będę robić co zechcę, zawsze na moich warunkach.
Wybrałem szczęście.
I dlatego jestem zawsze szczęśliwy, nieustannie wdzięczny."
Nick mógłby czuć złość, ponieważ nie ma rąk ani nóg, ale woli dziękować za swoją
"kurzą stópkę". Na drodze życia wszyscy napotkamy trudności, ale jeśli się nie poddamy,
jeśli będziemy próbowali działać, spróbujemy zmienić perspektywę, wszystko będzie możliwe!
Możesz mieć wątpliwości: Bez rąk? Jak w takim razie kogoś przytulić?
Jeśli Nick to potrafi, to Ty również!
"Przytul mnie" jest opowieścią o tym jak wielkie znaczenie w naszym życiu ma miłość.
Nieważne czy jesteś dzieckiem czy dorosłym, naucz się szanować i doceniać każdy dzień.
I co najważniejsze,niech twoje życie będzie wypełnione wdzięcznością.
Kochaj bliźniego jak siebie samego i obdarzaj innych będących w potrzebie, mocnym, ciepłym uściskiem!


Nick Vujicic znany na całym świecie mówca motywacyjny istny "Gigant Życia", człowiek udowadniający, że nie ma barier nie do przekroczenia.


Recenzje

"

8 LEKCJI DLA MALUCHA: O ŻYCIU
Nick Vujicic urodził się z niezwykle rzadką chorobą: tetraamelią, czyli brakiem rąk i nóg. Mimo to skończył studia, ożenił się, ma dziecko, surfuje, gra w piłkę, jeździ na deskorolce. Studio Emka właśnie wydało jego książkę „Przytul mnie: 8 lekcji o życiu Nicka, których Twoje dziecko nie powinno przegapić". Czego malec może nauczyć się od osoby bez rąk i nóg?
■ Żeby był odważny.
■ Żeby nigdy się nie poddawał, a jeśli coś mu się nie udaje, to żeby próbował jeszcze raz.
■ Że przezwiska potrafią zabić.
■ Że lepiej być aniołem niż łobuzem.
■ Żeby skupiać się na tym, co się ma, a nie na tym czego nie ma. Poza tymi, jest tu jeszcze kilka lekcji do odrobienia. Dla dorosłych też..."
qlturka_znak_podpis_RGB_png-204x60.png

Czy osoba, która nie ma rąk ani nóg, może osiągnąć sukces? A może ktoś taki powinien zamknąć się w domu i z niego nie wychodzić? Przecież ktoś może uznać, że afiszuje się ze swoją niepełnosprawnością, która absolutnie nie pasuje do świata, gdzie wszyscy mają być piękni i silni. Nick Vujicic, na przekór wszystkim, postanowił cieszyć się życiem. Skąd czerpał siły do codziennych zmagań? Z miłości!

„Przytul mnie” to nieduża książka zawierająca osiem niedługich rozdziałów, które mogą stać się dla czytelników niezwykłą lekcją życia. Bo oto poznajemy wyjątkowego bohatera, osobę, która mogłaby być nieszczęśliwa, smutna i zła, a jest zupełnie inaczej! Bo Vujicic zdaje się nie przejmować swoją niepełnosprawnością. Ba! Ma w sobie więcej energii i motywacji do działania, niż większość osób, które mają dwie nogi i dwie ręce. Urodził się w 1982 roku w Australii, jego rodzice dopiero po porodzie dowiedzieli się, że ich syn ma fokomelię (wadę rozwojową kończyn, która objawia się brakiem kości długich w rękach i nogach). Mama i tata byli w szoku, ale nie porzucili Nicka, tylko troskliwie się nim zajęli. Choć zdarzało im się usłyszeć przykre słowa skierowane w stronę ich dziecka, gdy otoczenie powątpiewało w sens wysłania chłopca do szkoły, mama postawiła na swoim i Nick został uczniem. W szkole podstawowej uczył się pilnie i miał bardzo dobre oceny. Wszystko zmieniło się po przeprowadzce. Nick miał wtedy dwanaście lat i musiał zmienić szkołę. Trafił do starszej klasy, więc pojawiły się problemy z nauką. Poza tym inni uczniowie dokuczali mu i wyśmiewali się z niego, on sam miał problem z przemieszczaniem się z klasy do klasy. Czuł się źle, niezrozumiany, nieakceptowany, pomógł mu wtedy nauczyciel muzyki, który zachęcił go do bycia odważnym i walki z przeciwnościami. Nick posłuchał go i wszystko zaczęło się powoli zmieniać. Uczył się dużo i w wieku dwudziestu jeden lat skończył studia! Teraz jest szczęśliwym mężem i ojcem. Jak to możliwe? Po prostu Nick postanowił, że na przekór wszystkiemu, będzie szczęśliwy. Docenił na przykład swoją „kurzą stópkę”, dzięki, której może pisać. I jak sam mówi, poczuł się niepełnosprawny w dniu, w którym ją skręcił podczas gry w piłkę i musiał trzy tygodnie leżeć w łóżku. A piłka nożna to nie jedyna dyscyplina sportu, jaką uprawia Nick. Zdarza mu się na przykład grać w golfa, pływać, a nawet jeździć na deskorolce i surfować! Trudno w to uwierzyć? A jednak to wszystko prawda! I o tym właśnie opowiada ta pełna optymizmu książka. O szczęściu, o realizowaniu swoich marzeń nawet w pozornie beznadziejnej sytuacji. Nick Vujicic pokazuje czytelnikom, że tylko od nich zależy, jak będzie wyglądać ich życie.

Opowiadania nie są długie, każde z nich zakończone jest fragmentem pod tytułem „Czego można się nauczyć od Nicka”. Tu można przeczytać o szanowaniu uczuć innych ludzi, o miłości i wsparciu, które powinniśmy dawać najbliższym, o niesprawiedliwości, której nie brakuje w społeczeństwie.

„Przytul mnie” to doskonała książka dla dzieci i ich rodziców, skłania do refleksji, a także zachęca do rozmowy o naprawdę trudnych sprawach. Myślę, że ta książka powinna być obowiązkową lekturą dla wszystkich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, bo uczy nie tylko tego, jak być szczęśliwym mimo przeciwności losu, ale przede wszystkim pokazuje, czym jest empatia i ostatecznie udowadnia, że inny (w tym przypadku niepełnosprawny) wcale nie jest gorszy. Niewielka, pięknie wydana książka z bardzo mądrym przesłaniem! Oby jak najwięcej takich.
Magda Kwiatkowska – Gadzińska
"

Autorka Karolina Marek
swiatmiedzystronami.blogspot.com/2017/04/nick-vujucic-przytul-mnie.html

"Przytul mnie" to pozycja dla młodszych czytelników. Napisana prostym i przejrzystym językiem. Zachwyca uroczymi i słodkimi obrazkami stworzonymi przez Dreamergo Ding.
Całość podzielona na osiem inspirujących lekcji, a każda z nich przekazuje nam uniwersalne wartości bez których życie było by smutne i niepełne.
Prawie każdy rodzic dla własnego dziecka zrobił by jeśli nie wszystko to na pewno wiele. Co muszą, więc czuć mama i tata, gdy okazuje się, że ich dziecko rodzi się bez kończyn? Nie ma rąk i praktycznie pozbawiony jest nóg - posiada coś co po dorośnięciu nazywa kurzą nóżką. Oni są przerażeni, a mały Nick, bo o nim mowa walczy. I choć często ma pod górkę, jego życie pełne jest zakrętów, kpin i wyzwisk. I choć niejednokrotnie uciekał i się chował pełen smutku i strachu dzięki pewnej osobie, a mianowicie nauczycielowi panu McKaganowi znajduje siły. To właśnie Nick - przez niektórych zwany kadłubkiem - uczy innych jak docenić to co mamy, jak korzystać z tego co potrafimy i co możemy, a nie martwić się tym co nieosiągalne.
Tym razem Nick skupia się na przyziemnych sprawach, a nie roli Boga i wiary w naszym życiu. Pokazuje dzieciom, że w życiu bardzo ważne jest mieć kogoś w kim mamy oparcie, kto pomoże, gdy upadniemy, kto poda rękę i poprowadzi, gdy wokół zapanuje ciemność. To Nick pokazuje, że mimo braku kończyn potrafi grać w piłkę czy w golfa, jeździć na deskorolce, a nawet nurkować! Daje nam siłę i udowadnia, że człowiek może wiele. Ważne byśmy nie poddawali się za pierwszym, drugim i trzecim razem. Byśmy byli odważni i próbowali do skutku jeśli tylko nam na czymś zależy.

Przesłanie jakie daje ta książka to: Nie ważne czy jesteś dzieckiem czy dorosłym, naucz się szanować i doceniać to co masz, każdy dzień i osoby, które są Twoją podporą. Książka choć polecana dzieciom nadaje się do czytania także przez młodzież i dorosłych. Myślę, że właśnie jej prosty przekaz spowoduje, że na moment się zatrzymamy i zastanowimy nad pewnymi aspektami w naszym życiu. Pozycja poza tym ułatwia nam odbycie rozmowy z dziećmi na takie tematy jak niepełnosprawność, przemoc w szkole czy odpowiedzialność za siebie i swoje decyzje. Polecam rodzicom tak dla nich jak i dla ich pociech. Każdy znajdzie tu coś dla siebie."

Więcej z kategorii