Mój koszyk 0

Wolni i zniewoleni. Refleksje o mistycznej sztuce upadków i wzlotów

55,00 zł
- +

Opis

Robert Krool, rocznik 1969, a więc człowiek młody, choć swym bogatym życiorysem mógłby z powodzeniem obdzielić paru innych ludzi w sile wieku.

W „Wolnych i zniewolonych” odsłania swoją prawdziwą naturę: wolnego człowieka, niezłomnego długodystansowca, płynącego pod prąd.
Robert Krool upadał cztery razy. Cztery razy tracił biznes, pieniądze, znajomych i przyjaciół a nawet zaufanie rodziny. A jednak, w potocznym znaczeniu tego słowa, jest człowiekiem sukcesu. Cztery razy bowiem podnosił się z upadku i przystępował do budowania nowego.
I o tym właśnie jest ta książka – o mistycyzmie upadków i wzlotów.
Bo kto powiedział, że ma być łatwo? – to słowa, które w tej książce często spotykamy.
Od pierwszych stron wodzi nas zatem na pokuszenie, prowokuje, bombarduje kontrowersyjnymi pogladami, zmuszając do myślenia.
Bo sztuka myślenia Kroola fascynuje, tak jak świat finansów czy niezwykłość historii. Ma on też swój znak firmowy: autoironię. Nazywa siebie osłem, przy czym Krool w oślej skórze, tak naprawdę wykonuje kawał dobrej roboty, wspierając innych.

Recenzje

bcc.gif

Książka dla liderów, ale także dla tych, którzy pragną nowych wyzwań i celów, ale brakuje im odwagi, by przeciwstawić się narzuconym normom, sposobom myślenia i tzw. odwiecznym prawdom. Również, a może przede wszystkim, dla tych, których spotkało niepowodzenie – dla autora bowiem upadek to wstęp do wzlotu. Robert Krool jest jednym z wiodących ekspertów Instytutu Copernicus w Polsce, zajmuje się problematyką przywództwa.
manager.gif

Robert Krool zdobywa kolejny szczyt. Pierwszy osiągnął, mając dwadzieścia jeden lat, gdy został jednym z najmłodszych szefów renomowanej agencji w Niemczech. Wkrótce potem wylądował na dnie, bez posady, przyjaciół i pieniędzy – łącznie podnosił się oraz upadał cztery razy. W trzydziestym pierwszym roku życia napisał książkę, której nakład przekroczył 15 tys. sprzedanych egzemplarzy (co było wynikiem niezłym, ale który nie imponuje). Opublikowany na początku grudnia tom „Wolni i zniewoleni” to – moim zdaniem – najciekawszy tytuł, jaki trafił na półki księgarskie w końcówce minionego roku.
Jak żyć? – na to dramatyczne pytanie Robert Krool odpowiada na blisko pięciuset starannie edytorsko przygotowanych stronach. Krótkie rozdziały, często puentowane anegdotami, a także zabawnie uzupełniające tekst rysunki pomagają w lekturze „Refleksji o mistycznej sztuce upadków i wzlotów”. Otrzymaliśmy pozycję szczerą, wspartą bolesnymi często doświadczeniami osobistymi. Opowieść o tym, jak odzyskać wolność i jak dzięki własnej, rozważnej aktywności unikać zniewolenia.
Jak wszystkie książki dotykające zagadnień filozofii, również ona niełatwo poddaje się recenzji. Najprościej byłoby wynotować najbardziej smakowite fragmenty, cytaty czy anegdoty. Na przykład tę o ośle w studni, która niczym motto powraca w wielu rozdziałach. Autor z pasją piszę o potrzebie samorealizacji, o cudzie przemiany wewnętrznej, który jest dostępny wszystkim, bez względu na wiek czy zajmowaną pozycję społeczną. Nie przypadkiem na kartach tomu pojawia się maksyma Dostojewskiego : „Zróbmy ze swego życia dzieło sztuki”.
Robert Krool to postać znana w świecie biznesu i finansjery. Obecnie jest ekspertem Instytutu Copernicus w Polsce, zajmuje się problematyką przywództwa, doradza licznym firmom i ich liderom. Już wkrótce – dzięki rewelacyjnie napisanej książce „wolni i zniewoleni” – będzie jedną z głównych osobistości polskiego rynku książki.
przeglad.gif

„Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz” – ta stara góralska zasada może uchodzić za motto książki Roberta Kroola „Wolni i zniewoleni. Refleksje o mistycznej sztuce upadków i wzlotów”. Przemyśleniom autora autentyczności dodaje fakt, że sam jest nie tylko teoretykiem, ale również praktykiem tej trudnej sztuki. Krool upadał cztery razy. Tracił dobrą opinię, pieniądze i przyjaciół. Za każdym razem się podnosił. Obecnie w życiu zawodowym zajmuje ważne miejsce na kartach „Wolnych i zniewolonych”. Całości dopełniają przemyślenia i porady dotyczące kształtowania osobowości i rozsądnego gospodarowania finansami. Słowem książka dla tych wszystkich, których celem życiowym jest odniesienie sukcesu. Można by rzec, poradnik, jakich wiele. Książkę Kroola w morzu podobnych tytułów wyróżnia osobliwy autoironiczny styl, objawiający się chociażby w prowadzeniu narracji z perspektywy osła. Wielką zaletę stanowi wyjątkowa oprawa graficzna, której ozdobą są niepowtarzalne rysunki Piotra Hoanga Ngoca. Dla miłośników literatury poradnikowej.

Więcej z kategorii