Mój koszyk 0
O nas

Szanowni Państwo, Oficyna Studio EMKA istnieje i działa z powodzeniem już od ponad dwudziestu lat. Literatura, która stała się specjalnością naszego Wydawnictwa, nazywana jest, najogólniej rzecz ujmując, literaturą motywacyjną. Sekretem powodzenia książek z kręgu tej literatury jest życiowa mądrość ich twórców, wielka siła argumentacji, hołdowanie wiedzy, niekłamana chęć niesienia pomocy ludziom, wreszcie klarowny, komunikatywny język. Niejednokrotnie napisane wiele lat temu, nic nie straciły na aktualności. Odmieniły życie milionów kobiet i mężczyzn, zarówno dorosłych, jak i wstępujących w dorosłe życie. Udowadniają, że budowanie własnej zamożności to też fach, który tak jak inne umiejętności, znakomicie można opanować mądrze myśląc i skutecznie działając. Wiele z tych książek zyskało niebywałą popularność, ponieważ z rzadką przenikliwością wskazują źródła naszych problemów. Uczą nas je rozumieć i rozwiązywać. Dokładnie tak, jak postąpiłby wypróbowany przyjaciel. Dziś w Polsce wyjątkowo trafiają w czas. Jesteśmy tymi wyborami i dokonaniami edytorskimi usatysfakcjonowani. Jednak to, co cieszy najbardziej, to przekonanie, że nasze książki trafiają do ludzi i są im potrzebne. Że są dla wielu z nich książkami ważnymi, lekturami „na miarę czasu”. One uczą żyć i być – w rodzinie, w gronie przyjaciół i w biznesie. Popularyzują, w sposób znakomity, wiedzę ekonomiczną. Bo EMKI ambicją było i jest wpisywanie się z naszymi publikacjami w program edukacyjny społeczeństwa polskiego, a dewizą – tworzenie i publikowanie książek stojących blisko życia i ludzi.

Literatura motywacyjna, biznesowa, wytycza główną drogę, którą konsekwentnie podążamy. Ale mamy też w swoich zasobach książki innego rodzaju - ważne pozycje z literatury pięknej – tomy prozy, poezji, esejów.

Jednak te najważniejsza i najliczniejsza studioemkowa publiczność czytelnicza przychodzi ze świata biznesu. Nasze książki mają wspierać menedżerów i przedsiębiorców w działaniu.

Z czasem rozszerzyliśmy naszą ofertę także o audiobooki. Znani lektorzy czytają „klasyki” literatury motywacyjnej, czyli książki autorstwa Dale Carnegie, Franka Bettgera, Vincenta Peale, Anthony Robbinsa i innych jeszcze. Obok nich współcześni giganci biznesu – Jack Welch czy Spencer Johnson. Audiobooki nagrane są w formacie mp3.

Żywimy nadzieję, że lektury naszych książek będą Państwu sprawiały radość, że przydadzą się Wam w działalności zawodowej, że wzbogacą Was intelektualnie.

Licząc na to pozostajemy z szacunkiem i serdecznością.
Klára Molnár
właścicielka

Jacek Marciniak
redaktor naczelny
Wydawnictwo Studio EMKA

Posłuchaj o ideach Wydawnictwa Studio Emka:Zobacz rozmowę z Jackiem Marciniakiem, redaktorem naczelnym Wydawnictwa Studio EMKA:


Materiał nagrany na zlecenie Milewski&Partnerzy