Mój koszyk 0

Korporacyjni Rebelianci. Niech praca będzie frajdą

  • Minnaar Joost , de Morree Pim
  • Ilość stron: 256
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Format: 135x210 mm
  • ISBN: 978-83-66142-62-6
  • Data wydania: 20.10.2020 r.
39,90 zł
- +

Opis

Książka dostępna od 20.10.2020 r.

Od dawna jestem fanem Korporacyjnych Rebeliantów, a niniejsza książka ujmuje istotę ich mądrości. Autorzy prezentują rzeczową, praktyczną i dającą do myślenia perspektywę patrzenia na świat pracy.
Daniel Pink, autor książek Kiedy i Drive. Kompletnie nowe spojrzenie na motywację

Rzucaj wyzwanie przyjętym prawdom – to moje powracające motto i to jest właśnie to, co robią Korporacyjni Rebelianci! Mądra lektura dla wszystkich pracowników, specjalistów działów kadr i przywódców biznesów, którzy chcą tworzyć radykalnie inspirujące miejsca pracy.
Katarina Berg, dyrektor ds. personalnych w Spotify

Toczy się cicha rewolucja zarządzania. Aby ludzie zauważyli rewolucję i przyłączyli się do niej, musimy udzielać jej głosu, a raczej wielu, wielu głosów. Korporacyjni Rebelianci postawili sobie za zadanie przekazywanie nam takich głosów oraz związanych z nimi historii.
Frederic Laloux, autor książki Pracować inaczej

Joost and Pim, znani jako Korporacyjni Rebelianci, realizują swą misję sprawiania, by praca była frajdą. Porzucili frustrujące zajęcia w korporacjach, aby odwiedzić najbardziej inspirujące firmy świata. Prezentując kolejne miejsca i ludzi, których już spotkali, dzielą się z czytelnikami tym, czego się do tej pory nauczyli i dowiedzieli.

Oto książka dla ludzi, którzy wiedzą, że miejsca pracy mogłyby i powinny być lepsze. Niezależnie od tego, czy wchodzisz w skład zespołu zarządzającego, czy jesteś rebeliantem zdławionym przez korporacyjne dogmaty czy też menadżerem, który utknął w niesprawnym systemie, ta książka z pewnością jest dla ciebie!

Blog Korporacyjnych Rebeliantów czytany jest w ponad 100 krajach. Ich blogowe wpisy były wykorzystywane przez takie media, jak „The New York Times”, „Forbes”, „HuffPost”, „The Guardian” czy BBC. Obaj autorzy znaleźli się na liście Top 30 Emergent Management Thinkers (Najlepszych 30 Myślicieli Wyłaniającego się Nowego Zarządzania) i zdobyli w 2019 roku nagrodę Thinkers50 Radar Award.

O autorach:

Współzałożyciel Korporacyjnych Rebeliantów Joost Minnar zostawił korporacyjną pracę w Barcelonie, gdzie mieszkał po ukończeniu studiów magisterskich (w dziedzinie nanonauki i nanotechnologii) na Uniwersytecie Barcelońskim. Podróżuje po świecie, badając organizacje progresywne i pisząc o swoich odkryciach na blogu. Doradza w kwestiach i problemach występujących w miejscach pracy. Joost jest doktorantem w Amsterdam Business Research Institute (VU University, Amsterdam).

Pim de Morree, współzałożyciel Korporacyjnych Rebeliantów, również pożegnał się ze swoją korporacyjną pracą. Wydarzyło się to zaledwie trzy lata po ukończeniu studiów z inżynierii przemysłowej, nauk o zarządzaniu oraz zarządzania innowacją na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven. Poza podróżowaniem i prowadzeniem badań w świecie Pim pisze na blogu Korporacyjnych Rebeliantów, doradza firmom i występuje jako główny prelegent na konferencjach, inspirując organizacje do radykalnych zmian w sposobie ich pracy. Razem z pozostałą częścią zespołu Korporacyjnych Rebeliantów wspiera rozwój globalnego ruchu na rzecz czynienia pracy frajdą.

Recenzje

Pim i Joost zwiedzili cały świat w poszukiwaniu firm, w których pracownicy są zaangażowani i czerpią przyjemność z pracy. W książce opisane są przykłady wspaniałych miejsc, gdzie ludzie mają większą kontrolę nad tym, co i jak robią, są obdarzeni zaufaniem szefów, działają dla wyższego celu niż pieniądze i tworzą sprawnie funkcjonujące zespoły.
Każdy chce stworzyć takie miejsce pracy, a dzięki tej książce dowiesz się o ośmiu obszarach, które wyróżniają te organizacje. Nie ma tu jednak prostego przepisu na sukces, ale wiele inspirujących dowodów i przykładów na to, że firmy współtworzone przez pracowników istnieją obok nas i nie są tylko HR-ową mrzonką.
Rafał Dziwiński, u2i

To najlepsza książka dla menedżerów i właścicieli firm, którzy mają dość dyrektywnego stylu zarządzania, chcą uwolnić potencjał swoich pracowników lub po prostu mają dość tego, że „muszą” w firmie wszystko sami inicjować i kontrolować. Joost i Pim odwiedzili ponad 100 firm, które zdecydowały się odejść od tradycyjnej hierarchii i zarządzania dyrektywnego, a zastąpić je… no właśnie – o tym, jakie rozwiązania dobrze funkcjonują, a jakie nie, przeczytacie w tej książce. To fascynująca i zarazem inspirująca lektura. Jestem pewien, że książka ta wywoła kolejną falę zmian w polskich firmach, podobnie jak Pracować inaczej Frederica Laloux.
Daniel Urban, współzałożyciel i prezes zarządu firmy Sente

Więcej z kategorii