Mój koszyk 0

I o to chodzi

Opis

"Książka Roberta Korzeniowskiego nie jest klasyczną autobiografią. Owszem, jest w niej opowieść o samym sobie - niełatwe dzieciństwo spowodowane chorobą reumatyczną, pierwsze spotkanie ze sportem, pierwsze porażki, rozczarowania. Przyjaciele oddani i ludzie niechętni, szczególnie wtedy, kiedy przyszły, wreszcie po latach, pierwsze sukcesy. Także tragedie (bezsensowna śmierć bliskiego przyjaciela). Nade wszystko jest to opowieść o niezwykłym człowieku, który realizuje się w pełni - siłą żelaznej woli, upartością i konsekwencją w działaniu. Który uprawia diabelnie trudną dyscyplinę sportu, co zabiera lwią część czasu danego ludziom w ich życiu. Który kończy studia związane ze sportem także po to, aby móc dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi chcącymi iść jego śladami. Bo im imponuje, bo jest godzien szacunku. I wreszcie rodzina a może nade wszystko rodzina - dla niej i z nią chce być. Jest też rzecz o wielkiej roli, którą Korzeniowski przypisuje dobrej organizacji i sprawnemu zarządzaniu. Także promocji i reklamie. To człowiek - firma w sensie dosłownym i przenośnym."

Recenzje

empik.gif

"Niewielu w życiu spotkałem sportowców, którzy nie zawiedli i sprostali oczekiwaniom. Do tych niewielu należy Robert Korzeniowski, który jak Cezar mógł powiedzieć Veni, Vidi, Vici. Nasz Robert. Widzę go na ostatnich metrach przed stadionem Olimpijskim w Atenach jak z dużą przewagą, prawie swobodnie idzie po zwycięstwo. Tak świetnie zorganizowanego człowieka w swoim życiu spotkałem poraz pierwszy. Jak On to wszystko potrafił godzić!!!"

Jacek Gmoch


businesweek.gif

Książka Roberta Korzeniowskiego nie jest klasyczną autobiografią. Owszem, jest w niej opowieść o samym sobie - niełatwe dzieciństwo spowodowane chorobą reumatyczną, pierwsze spotkanie ze sportem, pierwsze porażki, rozczarowania. Przyjaciele oddani i ludzie
niechętni, szczególnie wtedy, kiedy przyszły, wreszcie po latach, pierwsze sukcesy. Także tragedie (bezsensowna śmierć bliskiego przyjaciela). Nade wszystko jest to opowieść o niezwykłym człowieku, który realizuje się w pełni - siłą żelaznej woli, upartością i konsekwencją w działaniu. Który bez reszty oddany jest ludziom, sportowi, rodzinie.

Więcej z kategorii