Mój koszyk 0

Inteligencja przywódcza

  • Menkes Justin
  • Ilość stron: 208
  • Oprawa: twarda
  • ISBN: 978-83-88931-91-8
  • Data wydania: 2007

Opis

W oparciu o osiem lat badań testów na inteligencję i zdolności poznawcze, książka Inteligencja przywódcza ujawnia zespół zdolności, którymi charakteryzują się błyskotliwi liderzy. Justin Menkes, uznany ekspert w dziedzinie przywództwa, zweryfikował te wyniki w setkach wywiadów z ludźmi z wyższego szczebla zarządzania, w tym z trzydziestoma najbardziej znanymi dyrektorami generalnymi świata. Odkrył, że podobnie jak wielcy matematycy odznaczają się wyjątkowymi zdolnościami w zakresie rozumowania dedukcyjnego, tak wytrawni kierownicy posiadają zdolności poznawcze, które są sednem przenikliwości biznesowej.
Zarządzanie można podzielić na trzy obszary: wykonywanie zadań, pracę z innymi ludźmi i samoocenę. W każdej z tych kategorii mieszczą się zdolności poznawcze, od których zależy sprawność dyrektora.

Recenzje

bcc.gif

Być przywódcą
Wielkie przedsiębiorstwo może zbudować tylko wspaniały utalentowany przywódca. Co różni jednego wspaniałego przywódcy od innego, także wspaniałego? Zdolności przywódcze są darem natury, ale można je rozwijać, kształtować, doskonalić. Tym zagadnieniom poświęcona jest książka.

Więcej z kategorii