Mój koszyk 0

ABC inteligencji emocjonalnej w praktyce

Opis

"Grażyna Tallar jest międzynarodowym konsultantem i trenerem. Specjalizuje się w zagadnieniach inteligencji emocjonalnej w kontekście motywacji, zarządzania i przywództwa. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu McGill w Montrealu oraz Instytutu Witz Training - praktycznej szkoły Psychologii Zarządzania w Toronto. Uprawia publicystykę z zakresu psychologii zarządzania. Artykuły publikuje licznie w prasie ""biznesowej""- krajowej i zagranicznej. Jest współautorką popularnej w Polsce książki ""50 pomysłów na pracę, czyli pierwszy krok do niezależności zawodowej"". Menedżer w przemyśle elektronicznym i samochodowym. Pracowała dla wielkich międzynarodowych korporacji (CMC Marcom, Bendix Avelux, Intercorp). Zawodowe doświadczenie zdobywała we Francji, USA, Kanadzie, Japonii i w Polsce. Założycielka nowoczesnej szkoły nauczania w Dollard-des-Ormeaux w Kanadzie. Jest współorganizatorką Klubu Ludzi Sukcesu w Montrealu, Toronto i Vancouver. Laureatka wielu nagród w klubie oratorów - Toastmaster International. Książka Grażyny Tallar jest przykładem połączenia rzetelności merytorycznej z atrakcyjnością formy. Na temat inteligencji emocjonalnej napisano wiele książek mądrych, ale zbyt akademickich dla czytelnika niewprowadzonego w terminologię i metodologię nauk społecznych. Napisano też liczne prace i artykuły atrakcyjne w formie, ale płytkie, albo wręcz błędne. ""ABC inteligencji emocjonalnej w praktyce"" to dowód na to, że można pisać interesujące i pożyteczne poradniki, utrzymujące odpowiedni poziom merytoryczny. Zdecydowanie polecam lekturę tej książki wszystkim, którzy chcieliby poprawić swoje relacje z innymi ludźmi, zwłaszcza w pracy zawodowej. Prof. dr hab. Edward Nęcka Nie składam obietnicy, że sama lektura mojej książki przyniesie Państwu natychmiastowe pozytywne rezultaty, natomiast gwarantuję zaskakujące efekty po wykonaniu wszystkich ćwiczeń oraz dokładnym przeanalizowaniu własnych schematów myślenia. Nagrodą będzie odkrycie własnego potencjału, a kolejnym etapem - umiejętność jego wykorzystania. Czy jest to gra warta świeczki? Chyba tak, jeżeli dla Ciebie, drogi Czytelniku, liczy się Twoje życie! Grażyna Tallar"

Recenzje

personel_i_zarzadzanie.gif

Zgodnie ze słowami autorki książka to praktyczny podręcznik poruszający tematykę obszaru ludzkich emocji zwanego inteligencją emocjonalną. Znajdziemy tu zbiór podstawowych zagadnień z zakresu psychologii, psychologii osobowości, fizjologii oraz filozofii. Publikacja może pomoc Czytelnikowi zdobyć wiedzę o sobie samym, a usystematyzowanie zebranych tak wiadomości pozwoli na zrozumienie emocji własnych, jak i innych ludzi.
Zainteresowany tematem odbiorca znajdzie tu ważną, choć w przystępny sposób przekazaną, terminologię z zakresu psychologii. Każdy z rozdziałów opatrzono dodatkowo licznymi przykładami oraz ćwiczeniami. Ambicją autorki było wskazanie prostego i praktycznego zastosowania prezentowanych metod w życiu codziennym. Książka łączy w sobie merytoryczną rzetelność i atrakcyjną formę.

Więcej z kategorii