Mój koszyk 0

Kobiety kontra Wall Street. Opowieści z Boom-Boom Room

  • Antilla Susan
  • Ilość stron: 645
  • Oprawa: miękka
  • ISBN: 83-88931-39-3

Opis

W końcu lat dziewięćdziesiątych drugi pod względem wielkości amerykański dom maklerski, Salomon Smith Barney, pozwano do sądu. Trzy pracownice z Garden City w stanie Nowy Jork twierdziły, że padły ofiarami molestowania seksualnego i są dyskryminowane jako kobiety. Kilka miesięcy później podobny pozew złożyły pracownice korporacji Merrill Lynch. Wkrótce przed sądem przewinęły się tysiące powódek, a ich szokujące opowieści dotyczyły biur w całym kraju: od Manhattanu po Kalifornię. Proces dotyczący nadużyć seksualnych stał się powszechnie znany jako sprawa Boom-Boom Room.
Susan Antilla, felietonistka „New York Timesa” i Bloomberg News, porusza temat tabu: ujawnia problem nadużyć seksualnych oraz dyskryminacji z powodu płci w branży finansowej, przedstawiając często sprzeczne racje obu stron. Książka jest owocem jej dziennikarskiego śledztwa. Drastyczne i ponure szczegóły połączyła w dramat ludzki i zawodowy, którego najbardziej bulwersujące wątki utrzymywane były w ścisłej tajemnicy.

Recenzje

gazeta_slupecka.gif

LASKI PREZESA
(...)
W końcu lat 90. drugi pod względem wielkości amerykański dom maklerski pozwano do sądu. Trzy pracownice twierdziły, że padły ofiarą molestowania seksualnego i są dyskryminowane jako kobiety. Kilka miesięcy później podobny pozew złożyły pracownice największej w USA korporacji inwest-ycyjnej. Prawie wszyscy oskarżeni wypierali się winy albo po prostu milczeli. Firmy utrzymywały, że większość zarzutów to efekt nieporozumienia albo że kobiety usiłują wyłudzić odszkodowania.
Książka felietonistki „New York Timesa" to owoc dziennikarskiego śledztwa. Ujawnia wstydliwe szczegóły obyczaju rozpowszechnionego w
największych firmach finansowych świata.
Czy jest to również problem w polskich przedsiębiorstwach? Jakie są opinie naszych Czytelniczek?
(...)

(jb)

Więcej z kategorii