Mój koszyk 0

Pogadaj z głową

  • Nurkiewicz-Jarońska Magda
  • Ilość stron: 244
  • Oprawa: twarda z obwolutą
  • Format: 145 x 220
  • ISBN: 978-83-60652-40-4
  • Data wydania: 2009

Opis

www.pogadajzglowa.pl

Co uruchamia ludzkie czyny? Jakie czynniki wewnętrzne i zewnętrzne ukierunkowują ich przebieg? Co podtrzymuje wysiłek człowieka w niesprzyjających okolicznościach a hamuje jego aktywność w sytuacjach korzystnych? Dlaczego jedni z ludzi przekraczają z odwagą nieznane, pokonują swój lęk i opór w eksploracji nowych dziedzin i obszarów, inni zatrzymują się ze strachem i niepokojem przed bramą z napisem „ zmiana”, uwsteczniając swoje zachowania, konserwując swój dotychczasowy sposób myślenia i oceniania? Są to pytania o motywację ludzkich czynów, pytania o system wartości, o genezę racjonalności różnych wyborów życiowych.
We wprowadzeniu do książki Spencera Johnsona pt „ Kto zabrał mój ser” autorzy przytaczają słowa A.J.Cronina: „Życie nie jest prostym i łatwym do przejścia korytarzem, którym podążamy wolni i nieskrępowani. Jest labiryntem w którym musimy nieustannie szukać drogi, często czujemy się zagubieni i wystraszeni, ciągle trafiamy w ślepe zaułki” .

Magda Nurkiewicz, dziennikarz i trener szkoleniowy, osoba żyjąca w klimacie zmian zawodowych, osobistych, edukacyjnych i przestrzenno-środowiskowych ma w swojej intencji odnaleźć motywy zmian, ich efekty, wymiary sukcesu i klęski. Autorka prowadząc formę wywiadu z ludźmi o ciekawej i ważnej dla świata realnego biografii inspiruje ich do odszukania w swoim życiorysie sytuacji zmiany i przeanalizowania sposobu działania w warunkach niestabilności i wynikających stąd korzyści i skutków oczekiwanych oraz niespodziewanych.
O wpływie zmian na swoje decyzje życiowe mówią:
Norman Davies, Andrzej Blikle, Ewa Bem, Janusz Zaorski, Ewa Błaszczyk, Lena Kolarska-Bobińska, Grzegorz Turnau, Marcin Zamoyski, Czesław Lang, Kinga Baranowska, Kazimierz Nycz, Stefania Grodzieńska, Jerzy Iwaszkiewicz, Leszek Balcerowicz, Wiesław Jędrzejczak, Arkadiusz Skrzypaszek, Krzysztof Kolberger, Krzysztof Ziemiec

PATRONI MEDIALNI

l_elle.gifl_essence.gifl_charaktery.gifl_polki.gifl_trojka.gif

Recenzje

elle.gif

ZMIANY INSPIRUJĄ
Nie warto czekać, trzeba działać – mówią bohaterowie książki Magdy Nurkiewicz. Leszek Balcerowicz, Ewa Błaszczyk, Stefania Grodzieńska czy Krzysztof Ziemiec przekonują, że nie da się dobrze przeżyć życia bez żadnej zmiany.
ELLE Na rozmowy o zmianie zgodzili się m.in. Leszek Balcerowicz, Norman Davies, Ewa Bem, Krzysztof Kolberger, Grzegorz Turnau. Co ich łączy?
Magda Nurkiewicz Ciekawość, umiejętność wyciągania wniosków, szybka adaptacja do nowych warunków. I nieważne, czy los przynosi nam rzeczy dobre, czy dramaty. Bo nasze życie to fale wznoszące i opadające. Tę prawdę trzeba przyjąć i próbować je okiełznać. Pamiętasz, co mówią Chińczycy? Jeśli chcesz świat obejść dookoła, to zrób pierwszy krok. Moi rozmówcy codziennie mierzą się ze swoją falą.
firstclass.gif

Inspiracją do napisania „Pogadaj z głową” była słynna już książka Spencera Johnsona „Kto zabrał mój ser?”. Nurkiewicz-Jarońska, wieloletnia dziennikarka radiowej Trójki, publikuje rozmowy z kilkunastoma znanymi osobami. Temat to wpływ zmian na ich decyzje życiowe, czyli konieczność zmagania się z samym sobą i otoczeniem, czasem radość z osiąganego sukcesu i pokonania własnych ograniczeń, a czasem smutek i refleksja, że trzeba ustąpić miejsca młodszym i lepszym. Ciekawa lektura na obfitujący w nieoczekiwane wydarzenia czas kryzysu.

Więcej z kategorii