Mój koszyk 0

Rozwój osobisty lidera.

Opis

Co napędza wielkie przywództwo?
Rozwój jest dla lidera tym, czym tlen dla nurka. Bez niego ginie. Zatrzymanie się rozwoju powoduje utratę możliwości wpływania na ludzi a z czasem skutkuje utratą zdolności kierowniczych. Takie przypadki znajdujemy zarówno w małych jak i wielkich organizacjach – nie tylko przedsiębiorstwach gospodarczych, ale także instytucjach pożytku publicznego. Liderzy zdobywają swoją pozycję, ale nie potrafią jej utrzymać. Niektórzy otrzymują stanowiska, bo dysponują potencjałem, którego późnij nie są w stanie wykorzystać. Podobne zjawisko można zauważyć u młodych obiecujących liderów, którzy jednak nigdy nie rozwijają skrzydeł. Ich potencjał pozostaje niewykorzystany. Jaki wspólny mianownik mają te sytuacje? Rozwój osobisty – lub raczej jego brak. Brak rozwoju bardziej niż cokolwiek innego hamuje karierę lidera.
Od gotowości do rozwoju zależy nasza zdolność do kierowania ludźmi. To proste. Nie znaczy jednak, że łatwe w praktyce. Jak w przypadku większości znakomitych reguł staje się ona skuteczna dopiero po zastosowaniu. O tym właśnie jest ta książka.
Na jej kolejnych stronach będziesz śledzić koleje życia Blake’a, energicznego młodego człowieka, który nie ma pewności, czy chce kierować ludźmi. Nie przejmuj się za bardzo jego wiekiem ani doświadczeniem. Każdy z nas ma w sobie coś z Blake’a,.
Każdemu wydaje się atrakcyjna myśl o kierowaniu ludźmi bez końca. Pewnie nie chcielibyśmy w nieskończoność tkwić na tym samym stanowisku, ale który przywódca pragnie stagnacji lub, co gorsza, utraty wpływów? Jeśli postanawiasz kierować ludźmi przez całe życie – w przedsiębiorstwie, organizacji społecznej lub rodzinie - musisz stale się rozwijać.

Systematyczny, ustawiczny rozwój to klucz do sukcesu. Także twojego, jeśli przeczytasz tę książkę.
Anthony Robbins, przedsiębiorca, pisarz, strateg, autor Obudź w sobie olbrzyma oraz Olbrzymie kroki

Piękne opowieści opisujące ważne zasady okazały się najskuteczniejszym gatunkiem literatury przekazującej wiedzę. Mark i Ken po raz kolejny dowiedli, że stanowią jedną z najlepszych na świecie spółek autorskich. To książka dla wszystkich, którzy chcą być lepszymi przywódcami w pracy, domu, wszędzie.
Andy Andrews, autor The Noticer i The Traveler’s Gift, które stały się bestsellerami „New York Timesa”.

Recenzje

"

19.11.2013r

Przywództwo to nie tytuł

autorka: Danuta Sass

Prawdziwy lider jest motorem firmy. Kto przestaje się uczyć, przestaje być przywódcą". Od czego zacząć? Najlepiej od rozwoju, czyli rozeznania samopoznanie - świadomość swoich mocnych stron, preferencji, pasji, stylu przywództwa, typu osobowości - co z tego wynika); zwrotu ku innym (znajomość cech współpracowników i branży); otwarcia na świat (szukanie możliwości rozwoju w pracy, dostrzeganie szans na naukę i rozwój); jazdy w stronę mądrości (opanowanie sztuki zadawania wnikliwych pytań, korzystanie z rad grupy zaufanych osób). Przywództwo to nie tytuł, nie stanowisko, ale to, co pociąga wszystkich do działania i pozwala zespołowi aktywnie uczestniczyć w życiu firmy. on nadaje tempo zespołowi, mobilizuje do wzmożonego wysiłku, zmusza do kreatywnego myślenia. Jak nim zostać w życiu i w pracy? Dlaczego nieustanne uczenie się jest niezbędne dla menedżera? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w książce Kena Blancharda i Marka Millera „Rozwój osobisty lidera". Ten wybitny autorski duet zasłynął międzynarodowym bestsellerem ..Sekret. Tajemnica wielkich liderów", zaś „Jednominutowy menedżer" Kena Blancharda uzyskał status pozycji ponadczasowej. Dialog, bo w tej formie napisana jest książka, prowadzony między młodym człowiekiem, który dopiero wkracza na rynek pracy [Blake Brown], a jego mentorką (Debbie Brewster) zawiera ważne dla każdego menedżera tematy dotyczące m.in. ciągłego uczenia się, zarządzania ludźmi, sztuki dokonywania wyborów. Autorzy zwracają uwagę, że „Umiejętność zdobywania wiedzy determinuje umiejętność kierowania ludźmi.

" "

2.12.2013r
Puls Biznesu

autorka: Dorota Czerwińska

Liderzy zdobywają tę pozycję, ale nieraz nie potrafią jej utrzymać. Mają potencjał, ale nie potrafią go wykorzystać. Dlaczego? Zdaniem Kena Blancharda i Marka Millera decyduje o tym rozwój osobisty lub jego brak. Według nich liderzy muszą wciąż doskonalić umiejętności związane z zarządzaniem, pracować nad tworzeniem własnego stylu kierowania ludźmi, uczyć się, jak w pełni wykorzystać swoje mocne strony, ale również dostrzegać te zachowania, które są nieskuteczne i wymagają zmian. Zdarza się jednak, że świeżo mianowany lider po pewnym czasie zapomina o tym, że nauka i rozwój są procesem ciągłym. Zatrzymanie się w rozwoju powoduje utratę możliwości wpływania na ludzi, a z czasem skutkuje utratą zdolności kierowniczych. Takie przypadki zdarzają się zarówno w małych, jak i dużych firmach. Książka pokazuje przywódcom i tym, którzy chcą nimi zostać, na jakie sprawy muszą zwracać uwagę, aby nie przestali się rozwijać przez całe życie. Jak stworzyć dalekosiężny plan, którego realizacja prowadzi nie tylko do sukcesów zawodowych, ale i do osobistego spełnienia.


"

Więcej z kategorii