Mój koszyk 0

FISH! Jak polubić swoją pracę i skutecznie zarządzać zespołem

Opis

Książka w sprzedaży od 25.11.2016

"Kiedy rozpalasz naturalną pasję w ludziach, aby mądrze i skutecznie mogli służyć innym czerpiąc z tego radość i satysfakcję, można osiągnąć niesamowite wyniki. W Zappos z całego serca wierzymy w tę prawidłowość, a filozofia FISH! znakomicie wpisuje się w mentalność nas wszystkich".

Tony Hsieh, dyrektor generalny Zappos.com


"To jedna z tych opowieści, w których nie ma ani krzty przesady, choć mowa tu o rybach. Ta pełna optymizmu książka uzmysławia nam, jak zmiana własnego nastawienia pozwala cieszyć się życiem i pracą. Daj się złowić, a nie pożałujesz!"

Spencer Johnson, autor bestsellerowej książki Kto zabrał mój ser?


"Pracownicy uśmiechają się, ponieważ chcą to robić, a nie dlatego, że mają taki obowiązek. Zadowolenie wynikające z tego prostego faktu sprawia, że nowe wydanie książki FISH! powinno być obowiązkową lekturą, dzięki której zadbasz o swój rozwój!"

Colleen Barrett, emerytowana szefowa Southwest Airlines


FISH! to mądra, alegoryczna opowieść, ucząca, jak zmienić życiowe nastawienie, by móc wreszcie znajdować w pracy zadowolenie, a w życiu spokój i radość.

Nowe wydanie zostało wzbogacone ciekawymi historiami i dodatkowymi inspirującymi materiałami.

FISH! skrywa ogromny ładunek inspiracji i ponadczasowej mądrości, które można wykorzystać w każdej branży i na dowolnym stanowisku. Jest to jedna z najpopularniejszych książek wszech czasów w kategorii publikacji o charakterze biznesowym. Ludzie pracujący w organizacjach rozsianych po całym świecie stosują zawarte tu praktyczne wnioski, by lepiej służyć klientom, zdobywać zaufanie, poprawiać współpracę w zespołach, skuteczniej kierować podwładnymi i zwiększać ich zadowolenie z wykonywanej pracy. Każdy może też wykorzystać przedstawione tu pomysły i inspiracje, by wypełnić swoje życie sensem i poczuciem celu.

Bez względu na to, jak przedstawia się Twoja sytuacja życiowa, FISH! pomoże Ci odkryć drzemiącą w Tobie siłę pozwalającą zmieniać świat na lepsze.

Złap energię i wyzwól swój potencjał!

RecenzjeSztukater.pl
We współczesnym świecie praca zawodowa jest nie tylko sposobem na zapewnienie sobie bytu, na zarabianie pieniędzy i ich pożytkowanie na cele swoje i swojej rodziny. To nie tylko sposób na zapewnienie sobie względnego dobrobytu. Obecnie coraz częściej praca staje się sposobem na realizację swoich marzeń czy ambicji. Niejednokrotnie staje się połączeniem życiowych pasji z możliwością godnego i dostatniego życia.

Nie każdy jednak ma to szczęście, by robić w życiu zawodowym to, co sprawia mu największą radość, co daje osobistą satysfakcję i łechce ego. Nie każdego stać na odpowiednie wykształcenie, nie każdy też wie od początku swej zawodowej ścieżki, czego tak naprawdę chce, nie każdy ma w sobie wystarczającą ilość determinacji, by mimo niepowodzeń przeć w kierunku realizacji marzeń, nie każdemu się tak zwyczajnie, po ludzku chce.

I tu niejednokrotnie pojawia się problem. Praca, która nie jest ucieleśnieniem naszych marzeń, może być bowiem źródłem co najmniej zniechęcenia, zobojętnienia, a często też rodzi dość znacznych rozmiarów frustracje. I nawet jeśli jest się dobrze opłacanym, to nie ma gwarancji na satysfakcję zawodową. A to nie jest korzystne ani dla pracownika, ani dla zatrudniającej go firmy. Nie oszukujmy się, niezadowolony pracownik to kiepski pracownik. A co dopiero, gdy jeszcze dochodzi do tego dość mizerne wynagrodzenie. Czy to znaczy, że trzeba natychmiast zmieniać pracę?

Jeśli rzeczywiście praca nie daje nam w żaden sposób choć odrobiny zadowolenia czy poczucia bezpieczeństwa, to z pewnością zmiana pracy będzie dobrym posunięciem. W większości przypadków wystarczy jednak zmiana nastawienia. Wystarczy spojrzeć na wykonywaną pracę pod innym kątem. Może okazać się, że w sumie nasza praca nie jest tak zła, jak się pierwotnie wydawało. Ba, może się okazać, że dotychczas znienawidzona praca jest całkiem ciekawa i daje satysfakcję. I tu warto sięgną po książkę FISH! Jak polubić swoją pracę i skutecznie zarządzać zespołem, której autorami są Stephen C. Lundin, Harry Paul oraz John Christensen. Książka ukazała się w zeszłym roku nakładem Wydawnictwa Studio Emka.

FISH! Jak polubić swoją pracę i skutecznie zarządzać zespołem to ubrany w postać alegorycznej opowieści poradnik jak polubić swą pracę, jak czerpać z niej na co dzień satysfakcję a wszystko to za sprawą zmiany nastawienia i spojrzenia na sprawy zawodowe z zupełnie innej, lepszej, bardziej przyjaznej perspektywy. Jak jednak to nastawienie zmienić dowiecie się już z samej książki, której lektura jest ciekawa i motywująca zarazem.

Do większości „pozytywnie” nastawionych poradników autorów zza oceanu podchodzę ze sporą rezerwą. Z FISH! Jak polubić swoją pracę i skutecznie zarządzać zespołem było zresztą podobnie. Amerykański sposób myślenia jest zupełnie inny niż europejski czy nasz polski. Tam również panuje odmienna kultura pracy. Mimo to rady zawarte w książce można śmiało wcielić w życie na rodzimym gruncie i w polskich realiach zatrudnienia. Z książki bije mocno amerykański optymizm i otwartość, tak czasem obce na naszym gruncie, jednak warto lekturę przeczytać, przemyśleć i zacząć dobre rady wcielać w życie. Zawarte w niej porady są bowiem uniwersalne i możliwe do zastosowania praktycznie w każdym rodzaju pracy. Zresztą zasady przedstawione w książce warto stosować w codziennym życiu. Polecam.

https://sztukater.pl/ksiazki/item/21394-fish-a-proven-way-to-boost-morale-and-improve-results.html "

Autorka Joanna Marszalec
Wszystko zaczyna się od „składowiska toksycznej energii” w pewnej firmie na trzecim piętrze. Główna bohaterka, Mary Jane, ma sprawić, aby pracujący tam ludzie polubili swoją pracę.

Fish! to krótki podręcznik o tym, jak polubić swoją pracę, zjednać sobie ludzi i zrozumieć, w czym tkwi sekret efektywności. Autorzy na przykładzie zespołu zatruwającego życie firmy pokazują, co należy zrobić, aby uniknąć podobnym przypadkom i zapobiegać im.

Według nich najważniejsze są cztery praktyki: „wybierz swoje nastawienie”, „baw się”, „spraw im przyjemność”, „okaż uwagę”. Nie jest nowością to, że wszystko zaczyna się w naszych głowach, ale samo uporządkowanie myśli, tego jak przeprowadzić zmianę jest już może nie nowym, ale na pewno innym podejściem.

Lundin, Paul i Christensen w swojej książce pokazują, że wybór nastawienia, umiejętność zabawy pracą, dzielenie się przyjemnością z innymi oraz pokazywanie zainteresowania są w stanie zdziałać więcej niż wysilony uśmiech.

Fish! nie tylko pokazuje praktyki, ale również uczy, jak z nich korzystać, wskazując na poszczególne etapy pracy oraz sytuacje, w których podobne techniki zadziałały. W ten sposób czytelnik może wykorzystać wiedzę w praktyce.

Pomimo, że książka ma zaledwie 144 strony to momentami nagromadzenie historii może rozpraszać uwagę czytelnika. Zarówno szata graficzna, jak i treść są mocną stroną publikacji.

Nowa wersja Fish! została wzbogacona o ciekawe historie i dodatkowe materiały, które pomagają w zrozumieniu i zastosowaniu porad przedstawionych przez autorów. Książka jest opowieścią o tym, jak odnaleźć w pracy zadowolenie, a w życiu osobistym harmonię.

Fish! to tytuł dla każdego, kto poszukuje zrozumienia oraz zmiany nastawienia do wykonywanej przez siebie pracy. Polecam każdej osobie próbującej rozwiązać problem braku zaangażowania i marazmu w życiu zawodowym swojego zespołu."

Więcej z kategorii