Mój koszyk 0

Myśl i bogać się dla kobiet. Jak wykorzystać potencjał własny w kreowaniu osobistego sukcesu

  • Lechter Sharon
  • Ilość stron: 330
  • Oprawa: miękka
  • Format: 135 x 210
  • ISBN: 978-83-64437-72-4
  • Data wydania: 20.02.2015 r.

Opis

Kobiety są przyszłością amerykańskiego biznesu, stwierdził niedawno Warren Buffett i dodał, że to one dzierżą dziś klucz do finansowego sukcesu. Sharon Lechter napisała swą niezwykłą książkę, nawiązując w sposób w pełni świadomy i zamierzony do ponadczasowego, bestsellerowego dzieła Napoleona Hilla „Myśl i bogać się”.
Przenosi ona metodę Hilla w czasy nam bliskie – analizuje kariery wielu kobiet, przytacza ich refleksje, „siostrzane” rady, zgrabne cytaty. To niewątpliwa zaleta książki – szeroka panorama karier, przypadków, myśli kobiet bardzo różnych – od Marilyn Monroe i Eleonor Roosevelt po Arianne Huffington, Condolezzę Rice, Oprah Winfrey czy Marię Szarapową. Są wśród nich kobiety odnoszące sukcesy w biznesie i w działalności społecznej.
Książka jest daleka od motywacji feministycznych – słowo to zresztą chyba w ogóle w niej nie pada. Jest na swój sposób tradycyjna – poszerza model kobiety jako matki, żony i opiekunki domu o wymiary społeczne i biznesowe. Akcentuje właściwe kobietom wartości (empatia, nastawienia na współpracę, chęć wprowadzania na świecie pozytywnych zmian) w odróżnieniu od cechującego mężczyznę nastawienia na rywalizację, efektywność, awans i efekty doraźne.

Recenzje

gazeta_msp.gif

01.03.2015r

Szeroka analiza karier, przypadków, myśli wielu kobiet odnoszących sukcesy w biznesie i w działalności społecznej. Od Eleonor Roosevelt po Angelę Merkel, Arianne Huffington, Condolezzę Rice, Sheryl Sandberg, Oprah Winfrey czy Marię Szarapową. W ciągu ostatniej dekady nie tylko wzrosła liczba i wpływy kobiet jako pracowników, ale przekształceniu uległ też świat biznesu. Przeszliśmy od ery przemysłowej do ery informacji, nastąpiła też ogromna zmiana w sposobie prowadzenia interesów. W erze przemysłowej liczyło się współzawodnictwo – rywalizacja prowadziła do prymatu filozofii wygrana–przegrana i bezpardonowej walki w relacjach biznesowych.

Obecnie nastąpiła zmiana w środowisku biznesowym – jego funkcjonowanie opiera się na współpracy, strategicznych partnerstwach i sojuszach; kultywuje ono filozofię win-win, a zainteresowane strony starają się wzajemnie wykorzystywać swoje mocne strony dla dobra konsumenta. Nadchodzą przełomowe czasy dla kobiet.

"

03.04.2015r

Liderki naszych czasów

Autorka dokonuje reinterpretacji klasycznego dzieła Napoleona Hilla „Myśl i bogać się”, dostosowując go do realiów życia współczesnej kobiety oraz zmieniającego się środowiska i sposobu prowadzenia biznesu. Autorka uważa, że o ile kroki w celu osiągnięcia sukcesu są wspólne dla kobiet i mężczyzn, to podejście do ich realizacji już nie. Obie płcie różnią się też pod względem samego rozumienia, czym jest sukces. Oprócz warstwy poradnikowej, to hołd złożony setkom kobiet, które osiągnęły i osiągają sukces.

Ważna, bo: opisuje ważne zjawisko i stanowi inspirację dla kobiet chcących odnosić sukces
THINKTANK rekomenduje: wszystkim liderkom ale też liderom


" "

SHARON LECHTKR Myśl i bogać się dla kobiet.
Jak wykorzystać potencjał własny w kreowaniu osobistego sukcesu Sharon Lechter Studio Emka Autorka dokonuje rein-terpretacji klasycznego dzieła Napoleona Billa „Myśl i bogać się", dostosowując go do realiów życia współczesnej kobiety oraz zmieniającego się środowiska i sposobu prowadzenia biznesu. Autorka uważa, że o ile kroki w celu osiągnięcia sukcesu są wspólne dla kobiet i mężczyzn, o tyle podejście do ich realizacji już nie. Obie płcie różnią się też pod względem samego rozumienia, czym jest sukces. Publikacja, oprócz warstwy poradnikowej, stanowi hołd złożony setkom kobiet, które osiągnęły i osiągają sukces. Opisuje ważne zjawisko oraz stanowi inspirację dla kobiet chcących odnieść sukces. Książka jest daleka od motywacji feministycznych. Jest na swój sposób tradycyjna - poszerza model kobiety jako matki, żony i opiekunki domu o wymiary społeczne i biznesowe. Akcentuje właściwe kobietom wartości, w odróżnieniu od cechującego mężczyznę nastawienia na rywalizację, efektywność, awans i efekty doraźne."

Więcej z kategorii