Mój koszyk 0

Myślenie strategiczne. O doprowadzaniu spraw do szczęśliwego końca

  • Harris Vincent
  • Ilość stron: 136
  • Oprawa: miękka
  • Format: 135 x 210
  • ISBN: 978-83-65068-24-8
  • Data wydania: 16.01.2017 r.

Opis

Książka w sprzedaży od: 16.01.2017

„Vincent Harris znowu to zrobił! Jego książka Sekrety skuteczności dodała swoistego kolorytu nudnemu tematowi zarządzania czasem i produktywnością. Myślenie strategiczne wynosi to zagadnienie na wyższy poziom i skupia się bardziej na konkretnych strategiach oraz technikach, które każdy może zastosować, żeby dokonać więcej, być kimś więcej i wydobyć więcej radości z życia!”

Cheri J. Najor,
mówca motywacyjny, trener korporacyjny,licencjonowana terapeutka
The Center for Peak Performance


Książka ta dostarczy ci innowacyjnych i sprawdzonych strategii, byś z ich pomocą mógł stać się osobą, wokół której ciągle dzieje się coś pozytywnego. Kimś, kogo inni podziwiają i komu zazdroszczą ilości ukończonych projektów i zadań doprowadzonych do końca!

Ma ona pobudzić twój umysł do kreatywnego myślenia, w efekcie czego będziesz postępować wydajniej i skuteczniej, zarówno w pracy, jak i życiu osobistym.

O autorze:

Vincent Harris – ekspert w dziedzinie komunikacji i mowy ciała. Jest cenionym coachem i mentorem dyrektorów generalnych wielkich i mniejszych firm, wybitnych sportowców, a także ludzi, którzy wymagają od siebie więcej, a od życia oczekują pozytywnych zaskoczeń, nade wszystko zaś stworzenia możliwości do nieskrępowanego, owocnego działania. Harris pracuje dla takich firm, jak: Boeing i Honda, także dla Pentagonu. Jako popularny mówca i wykładowca seminaryjny, Autor prowadzi, z wielkim powodzeniem, indywidualne szkolenia i konsultacje. Jest autorem książki Sekrety skuteczności i współautorem kolejnej, pt. Jak skutecznie omijać NIE w biznesie.

Recenzje

"

Recenzja - KSIĄŻKOJADY na Sztukater.pl

Jak rozwijać w sobie motywację i efektywność?

Uwielbiam książki motywacyjne, które wykorzystują wiedzę psychologiczną i radzą jak ją zastosować w praktyce. Praca nas sobą, uczenie się nowych technik ulepszających życie, pracę, codzienność, budowanie dobrych nawyków – pasjonuje mnie od dawna. W mojej biblioteczce nie mogło więc zabraknąć kolejnej książki o rozwoju osobistym. „Myślenie strategiczne. O doprowadzaniu spraw do szczęśliwego końca” Vincenta Harrisa w tłumaczeniu Liliany Grzegrzółki, to solidna porcja praktycznych wskazówek zarządzania czasem. Autor to guru w tym temacie, „zaklinacz ludzi”, specjalista od komunikacji i mowy ciała. Każdy z nas chciałby zwiększyć swoją produktywność, mieć więcej czasu i nie odkładać ważnych spraw na później – ta książka jest zarówno dla osób zmagających się z nieustannym brakiem czasu, bałaganem wewnętrznym, jak i dla tych, którym nie są obce techniki motywacyjne i nieustannie chcą poszerzać wiedzę na ten temat.

„Myślenie strategiczne” zawiera 25 strategii, które jak pisze autor „pomogą ci zrobić więcej rzeczy” i „radykalnie zwiększą twoją efektywność” (s. 9). Niektóre koncepcje są mi dobrze znane i korzystam z nich na co dzień, np. planowanie dzień wcześniej czy prowadzenie dziennika (bullet journal nie jest mi obcy). Większość jednak zaskoczyła mnie i zainteresowała nowatorskim podejściem do tematu. Autor tłumaczy swoje koncepcje w sposób obrazowy, schematyczny, przytacza przykłady, anegdoty, cytuje znanych ludzi – wszystko po to, aby jak najmocniej przyciągnąć naszą uwagę i uruchomić wyobraźnię. Sucha teoria nie byłaby tak atrakcyjna i na pewno trudno byłoby wprowadzić ją w życie, natomiast Vincent Harris nie stosuje zawiłej terminologii, ale pokazuje efektywność działania w sferze codzienności. Oprócz technik zarządzania czasem, kreowania swojego wizerunku i produktywności odnajdziemy w poradniku także metody asertywności, budowania dobrych relacji z innymi ludźmi, szanowania swojej pracy i innych. To swoista filozofia życia w zgodzie z samym sobą, z pozytywnym nastawieniem do nowych wyzwań, to nieustanne uczenie się poprzez pokonywanie własnych barier. Rozumienie i wiedza dotycząca naszego umysłu, psychologii to pierwszy krok do zmiany złych nawyków.

Lektura „Myślenia strategicznego” pozwoliła mi uporządkować mój schemat działania, pracy, realizacji zadań. Może się wydawać, że autor nie napisał nic nowego, że to wszystko już wiemy i słyszeliśmy o tym, czytaliśmy. Pytanie, czy to stosujemy, praktykujemy? Wybrałam sobie kilka strategii zaproponowanych przez autora aby poeksperymentować. Pozbyłam się wszystkich folderów z mailami oprócz trzech, wybrałam sobie dwa nawyki, które będę próbowała wcielić w życie przez okres 90 dni, stworzyłam wizualizację moich działań przez strategię „uzupełniania kratki”. Autor zdradza, że nawet jedzenie ma wpływ na naszą pracę i myślenie. Wiele jednak zależy od naszego nastawienia i ćwiczenia umysłu. Aby odczuć wewnętrzny spokój autor radzi nam w sytuacjach stresujących wyobrazić sobie „krzesło stresu i zmartwień”, którego zadaniem jest pokazanie jak można uwolnić się od uczucia stresu przez uświadomienie sobie czym jest i jak wiele czasu i energii marnujemy przez negatywne rozmyślanie. Inną strategią godną polecenia jest pisanie listów z podziękowaniami i dawanie prezentów – w ten sposób okazujemy naszą wdzięczność, pamięć, budujemy dobre relacje i sami czujemy się lepsi. Także gra „Ile mogę zrobić” to ciekawe narzędzie do tworzenia chęci rywalizacji z samym sobą, czerpania przyjemności z pracy, wykonywania obowiązków na czas i realizacji kolejnych zadań. Myślę, że każdy znajdzie swoją ulubioną strategię pozwalającą na konstruktywne rozwijanie swojej świadomości motywacyjnej i strategicznej.

Stosowanie strategii porządkuje nasze życie, uczy odpowiedzialności i racjonalnego wykorzystywania czasu. Skarżymy się, że brakuje nam czasu, że gonią nas terminy a widmo zadań do wykonania prześladuje nas i odbiera radość. „Myślenie strategiczne” Vincenta Harrisa nie zmieni magicznie naszego życia, bo to od nas zależy jak wykorzystamy wiedzę i opisane techniki. Autor daje nam zestaw mądrych i interesujących narzędzi, które pomogą nam wyjść ze swojej strefy komfortu, pobudzając chęć działania i motywację.
"

Więcej z kategorii