Mój koszyk 0

Cena odwagi

  • Pearl Mariane
  • Ilość stron: 256
  • Oprawa: miękka
  • Data wydania: 2007

Opis

Świat przez pięć tygodni czekał w napięciu na informację o Danny Perlu, dziennikarzu „The Wall Street Jurnal”, który został uprowadzony w pakistańskim Karaczi. Aż w końcu nadeszło nagranie, porażające swą autentycznością, przedstawiające egzekucję na nim dokonaną. Książka jest szczegółowym sprawozdaniem z porwania, desperackich prób ratowania i wydarzeń, które nastąpią później. Z zadziwiającą szczegółowością, wnikliwością i odwagą relacjonuje je żona Dannego, Mariane.
Cena odwagi to opowieść o dwojgu dziennikarzach zakochanych w pracy i … w sobie. Mariane i Danny wspólnie wędrowali po całym świecie, poświęcając się pracy reporterskiej, która pomagała zrozumieć politykę międzynarodową i konflikty etniczno-religijne. Danny padł ofiarą konfliktu dziejącego się na styku kultur, religii i polityki. Cena odwagi to zarówno piękny obraz partnerstwa zbudowanego na ideach miłości, prawdy i sprawiedliwości, jak i krytyczne spojrzenie na charaktery i metody działania ludzi wplątanych w sieci Al Kaidy.

PATRONI MEDIALNI

interiapl.gifpolki_pl.gif

porozmawiaj o książce na stronie: www.ksiazka.interia.pl

Recenzje

tele_tydzien.gif

Przeżycia młodej żony w ciąży, której męża dziennikarza porywają terroryści. Niestety, to nie powieść, a historia prawdziwa. Daniel Pearl z „The Wall Street Journal” został uprowadzony w pakistańskim Karaczi. Mimo zakrojonej na szeroką skalę akcji policji, apeli rodziny i nacisków opinii światowej został zamordowany, a film z egzekucji przesłano wdowie. Na podstawie tej książki powstał już film z Angeliną Jolie.
poradnik_domowy.gif

Oglądając wydarzenia ze świata, rzadko myślimy o reporterach. Niekiedy ryzykują życiem, jak Danny Pearl, schwytany przez terrorystów. Relacja z dramatycznej i niestety nieudanej walki o jego życie zapiera dech.

Więcej z kategorii