Mój koszyk 0

CITIUS, ALTIUS, FORTIUS czyli rzecz o przywództwie

Opis

"W świecie, w którym żyjemy, a szczególnie w naszym kraju wartości ustąpiły miejsca dążeniu do osiągnięcia sukcesu w możliwie krótkim okresie. Prawdopodobnie w naszym otoczeniu upłynie jeszcze wiele czasu zanim wartości takie jak autentyczność, prawość, uczciwość, tolerancja, dbanie o rozwój innych, szacunek dla drugiego człowieka i pokora wobec otaczającego nas świata będą bardziej pomagać niż przeszkadzać w biznesie. ""Citius,Altius,Fortius czyli Rzecz o przywództwie"" to książka o tym, na jakich wartościach budować prawdziwe przywództwo i trwały rozwój organizacji. Książka odpowiada na pytanie czy efektywność pracy można osiągnąć w przyjaznej atmosferze pracy oraz wskazuje jak wpływać na pracowników poprzez własny przykład. ""Citius, Altius, Fortius"" to zarazem motto przewodnie akcji zainicjowanej przez grupę ekspertów skupionych w nieformalne Centrum Niezależnych Ekspertów ds. Przywództwa promujących: - konstruktywne postawy i wartości przywódcze, - ponadczasową wiedzę praktyczną standardach pracy lidera na podstawie współczesnych polskich i międzynarodowych przykładów - etykę pracy i wartości humanistyczne prezentowane przez liderów-lekarzy z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. ""Citius, Altius,Fortius"" to książka stawiająca szereg pytań, ale przede wszystkim zawierająca wiele mądrych przemyśleń, wynikających z bogatych doświadczeń jej twórców."

Recenzje

wprost.gif

„Citius, Altius, Fortius czyli rzecz o przywództwie" to książka o tym, jak w oparciu o wartości uniwersalne budować prawdziwe przywództwo i trwały rozwój organizacji. Odpowiada na pytanie czy efektywność pracy można osiągnąć w przyjaznej atmosferze pracy oraz wskazuje jak wpływać na pracowników poprzez własny dobry przykład.
„Citius, Altius, Fortius" to zarazem motto przewodnie akcji zainicjowanej przez grupę ekspertów promujących: ;
- konstruktywne postawy i wartości przywódcze,
- wiedzę praktyczną o standardach pracy lidera,
- etykę pracy i wartości humanistyczne prezentowane przez liderów-lekarzy z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

brief.gif

Sądzę, że siła tej książki tkwi zarówno w ewidentnym talencie narracyjnym autorów, jak i dużej liczbie wypowiadających się w niej polskich liderów. Ich przemyślenia dotyczą rzeczywistości, w której wszyscy żyjemy. I choć lektura życiorysów wielkich, światowych przywódców i biznesmenów jest cenna i często inspirująca, to możliwość zetknięcia się z ich polskimi odpowiednikami jest bardzo ciekawa i użyteczna.
Lucyna Koba
(Pan Media Western)

Więcej z kategorii