Mój koszyk 0

Coaching. Formuła 2+2

Opis

Poznaj niezwykle prosty system skutecznego coachingu, podnoszący znakomicie morale zespołu i jego wydajność.

We współczesnym, dynamicznie rozwijającym się biznesie ciągła wymiana informacji oraz „korygowanie kursu” mają decydujące znaczenie. Niestety, prawie jedyną okazją, przy której większość menadżerów konsultuje się ze swymi pracownikami, są zaplanowane i zwykle rzadkie oceny wydajności. Proces oceny wydajności cechuje zazwyczaj sztywny, oficjalny charakter. Czy to zamierzone czy nie, towarzyszy mu wroga atmosfera, co całkowicie pozbawia go wydajności. Formuła 2+2 zawiera prosty, ale skuteczny sposób, rewolucjonizujący rozmowy konsultacyjne. Jej pięć tajników to:
- systematyczność
- równowaga
- precyzja
- konkret
- konsekwencja

Formuła 2+2 uczy jak pielęgnować kulturę ciągłej wymiany informacji, aby sprzyjała rozwojowi efektywności menadżera i chroniła godność pracowników, zapewniając im systematyczne wsparcie.

Recenzje

manager.gif

Tytułowa koncepcja 2+2 nie jest zbytnio złożona i zawiła. Wyjaśnia ją we wstępie sam Bill Cosby: "To równowaga pomiędzy pochwałami a zaleceniami, oparta na jasnych zasadach". Prosto, przystępnie napisana książka, która pomaga korygować relacje zachodzące w zespołach ludzkich.
manager.gif

Intelekt na giełdzie Z giełdą papierów wartościowych od zawsze mam problem. Prawie wszyscy znajomi grają -nie ma znaczenia, że nikt nie wygrywa - mnie to jednak też nęci, tym bardziej że z artykułów prasowych wynika jednoznacznie, iż "jeśli inwestować, to najlepiej na giełdzie". Zwłaszcza ostatnie lata to okres prosperity dla inwestorów. Wszyscy grają, ja się boję. Coś z tym muszę zrobić. Czytam "Inteligentnego inwestora" Benjamina Grahama, kanoniczny wy-kład na temat podstawowych zasad inwestowania. Autor koncentruje się na typowych postawach graczy, opisuje ich zachowania (często autodestrukcyjne), zamieszcza wiele praktycznych wskazówek na temat polityki inwestycyjnej, zestawia je z prawidłowościami powtarzającymi się na rynkach przez dziesięciolecia. Aktualizację danych, wstęp i komentarze zawdzięczamy Jasonowi Zweigowi i słynnemu Warrenowi Bufettowi. Były one niezbędne, bowiem Graham zmarł w roku 1974, a ostatnie poprawki, które naniósł, dotyczyły wydarzeń z początku lat 70. Ta pierwsza tak obszerna na polskim rynku wydawniczym książka na temat inwestycji giełdowych jest napisana - tu brawa dla tłumaczy, konsultantów i redaktorów - językiem zrozumiałym dla każdego. Po jej lekturze łatwo już odróżniam inwestora ofensywnego od defensywnego, nie boję się emisji wymienialnych, a nawet warrantów, i rozumiem, na czym polega polityka dywidend. Jeżeli zatem już wiem, jak minimalizować prawdopodobieństwo poniesienia nieodwracalnych strat oraz w jaki sposób powinienem maksymalizować potencjalne zyski, to może jednak powinienem zagrać... Znajomi grają. Niektórzy, znikoma ich część - to wiem z lektury! - mądrze inwestuje. Ale ja się w dalszym ciągu waham. Na wszelki wypadek, myślę tu o uważnej lekturze "Inteligentnego inwestora" Benjamina Grahama, zrobiłem pierwszy krok.

Więcej z kategorii