Mój koszyk 0

1000 słów na minutę. Podręcznik do samodzielnej nauki szybkiego czytania

  • Krop Iwona
  • Ilość stron: 264
  • Oprawa: miękka
  • ISBN: 83-88607-27-8

Opis

"IWONA KROP, absolwentka Wydziału Pedagogicznego UW, specjalizuje się w nauczaniu początkowym i reedukacji. Jest wykwalifikowanym nauczycielem i instruktorem szybkiego czytania, a także dramy. Prowadzi również zajęcia zmierzające do usprawnienia komunikacji w grupie, rozwijania kreatywności w działaniu i myśleniu. Jest członkiem rady redakcyjnej kwartalnika ""DRAMA"" i autorką scenariuszy dramowych dla nauczycieli, a także tekstów i testów sprawdzających prędkość czytania. Swoje artykuły na temat szybkiego czytania i efektywnej nauki zamieszcza w portalu internetowym. Technika czytania jest umiejętnością szczególną - im szybciej ją perfekcyjnie opanujemy, tym prędzej świat odkryje przed nami wszystkie swoje tajemnice, albowiem, jak pisze autorka podręcznika, czytania na razie nic nie zastąpi, zmieniają się jedynie nośniki wiadomości - coraz częściej odczytujemy je z ekranu komputera, palmtopa czy telefonu komórkowego (...). To pierwsza na rynku książka, dzięki której krok po kroku przejdziesz regularny kurs szybkiego czytania. Znajdziesz w niej pełen zestaw potrzebnych ćwiczeń i informacje o tym, co na danym etapie powinieneś już umieć. Własne postępy sprawdzisz podczas nauki dzięki testom, pozwalającym kontrolować poziom szybkości przyswajania tekstu. Dzięki temu podręcznikowi nauczysz się czytać szybko i ze zrozumieniem, wyostrzysz spostrzegawczość, poszerzysz swoje pole widzenia, udoskonalisz pamięć, koncentrację uwagi i zdobędziesz wiele innych cennych umiejętności. Część ćwiczeń tu zawartych okaże się pomocna także dzieciom, które stawiają pierwsze kroki w nauce czytania. Dlaczego ta książka jest dobra? Ponieważ nauczy Cię DOBRZE CZYTAĆ I CZYTANIE POLUBIĆ! BO JEŚLI NIE NAUCZYMY SIĘ CZYTAĆ DOBRZE, NIE POLUBIMY CZYTANIA, A JEŚLI NIE POLUBIMY CZYTANIA, NIE NAUCZYMY SIĘ CZYTAĆ DOBRZE. - Iwona Krop (na podstawie Eve'a Malmquista)"

Recenzje

oswiata_i_wychowanie.gif

Dobrze czytać i czytanie polubić - takie motto przyświeca książce Iwony Krop "1000 słów na minutę". Dlaczego jednak warto czytać dobrze? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się błyskawicznie. W obecnym świecie, w epoce gospodarki opartej na wiedzy, czytanie jest umiejetnością o znaczeniu fundamentalnym. I chociaż zmieniają się nośniki informacji (kiedyś informację czerpano głównie z książek czy gazet, obecnie również z ekranu komputera), niezmienne jest jednak to, że w istocie rzeczy, cały czas mamy do czynienia ze słowem pisanym.
(...)
Omawiana książka Iwony Krop jest doskonałą propozycją podręcznika dla osób pragnących się rozwijać i zachować jednocześnie sporo wolnego czasu. Zarówno teoria, jak i ćwiczenia praktyczne zostały opisane przez autorkę w sposób zrozumiały. Książka ta stanowi bardzo udaną próbę przekazania czytelnikom wiedzy i umiejętności, które dotychczas były dostępne tylko uczestnikom kosztownych kursów szybkiego czytania.
Dzieki przekazanemu wykładowi i ćwiczeniom, czytać szybko może nauczyć się niemal każdy.

Bartosz Machalica

Więcej z kategorii