Mój koszyk 0

Moc pozytywnych słów

  • Urban Hal
  • Ilość stron: 232
  • Oprawa: miękka
  • ISBN: 978-83-60652-16-9
  • Data wydania: 2007

Opis

„To pasjonujące, uświadomić sobie, że mamy kontrolę nad naszymi słowami...”

Chociaż żyjemy w oceanie słów, rzadko zauważamy, jak one skutecznie potrafią nas podnosić na duchu lub przygnębiać, inspirować lub zniechęcać, pomagać nam lub nas ranić.

Hal Urban w „Mocy pozytywnych słów”, książce którą recenzent The New York Times nazwał „perłą wśród innych książek” uczy nas, jak wykorzystać w działaniu język, którym się posługujemy, uświadamia nam fantastyczne możliwości narzędzia jakim jest ludzka mowa.

Podchodząc do sprawy praktycznie i z dużym poczuciem humoru, Urban instruuje nas na przykładach, jak budować trwałe relacje między ludźmi, polepszać jakość naszego działania, przeobrażać własne życie oraz życie otaczających nas ludzi – w szkole, na ulicy, w pracy, w domu.

Tłumaczy, że ton głosu, język ciała i dotyk mogą być zasadniczą pomocą w komunikacji, że odpowiednie słowa w odpowiedniej chwili mogą doprowadzić do wielkich zmian. A także dlaczego śmiech jest tak ważny.
Przywołuje Marka Twaina, który swego czasu rzekł: „Mogę przeżyć dwa miesiące na porządnym komplemencie” – ot, cóż znaczy potęga słów.

odnowa.jpg

Recenzje

gazeta_ubezpieczeniowa.gif

Wydana nakładem warszawskiego wydawnictwa Studio Emka ksiażka wprowadza nas w magiczny świat słowa. W części pierwszej autor dokonuje krótkiego omówienia pochodzenia słów, ukazuje jak słowa mogą oddziaływać na drugiego człowieka. Głównym celem jest tutaj pogłębienie naszej wiedzy o mocy, jaką mają słowa i skłonienie do refleksji nad ich mądrym wyborem. (...) Sercem książki jest jej druga część. H. Urban próbuje osiągnąć tutaj swój drugi cel – zachęcić czytelników do posługiwania się słowami, które sławią i afirmują życie. (...) W kolejnych rozdziałach autor opisuje cztery sfery życia (rodzina, szkoła, praca, sport), w których pozytywne słowa mogą zdziałać cuda. Swoją książkę kończy lapidarnym, ale jakże mądrym wnioskiem – „zawsze miej coś dobrego do powiedzenia”. Nic dodać, nic ująć.

Więcej z kategorii