Mój koszyk 0

Myśl i bogać się. Orientacja na cel

  • Reid Greg S.
  • Ilość stron: 144
  • Oprawa: miękka
  • Format: 135x210 mm
  • ISBN: 978-83-65068-22-4
  • Data wydania: 11.04.2017 r.

Opis

Książka dostępna od 11.04.2017 r.

Myśl kreatywnie i bogać się rozumnie!

Jeśli poznałeś katalog zasad Napoleona Hilla zaprezentowany w jego absolutnie jedynej, ponadczasowej książce „Myśl i bogać się” , to czas dodać do niej kolejną – „Orientację na cel”.

Tak to już jest, że większość z nas najpierw musi doświadczyć porażek i rozmaitych przeciwności, aby potem zdobyć potrzebną wiedzę i doświadczenie by móc zdecydowanie, mocno stanąć na nogach.

Droga do sukcesu zawodowego i osobistego nie jest jednokierunkowa. Większość z nas napotyka na trudności, które mogą zniechęcić do podążania wybraną drogą. Ludzie sukcesu trzymają się swoich zasad i celów, nawet w sytuacjach, które wielu z nas uznałoby za przeszkody nie do pokonania. Dowodzą tym, że są zdecydowanie zorientowani na cel.

Z książki Grega S. Reida czytelnicy nie tylko dowiedzą się jak stosować zasady automotywacji według Hilla, ale też jak kontrolować je, by były trwałe.

„Orientacja na cel” jest opowieścią o ludziach, którzy nie dawali się pokonać. Napisana z taką samą energią, siłą i łatwością jak „Myśl i bogać się”. Przedstawia przemyślenia ludzi, którzy pomagali kształtować nasz świat, którzy wytyczyli ścieżki do sukcesu, dysponując tylko, ale za to genialnym pomysłem. Ich cele mogą się różnić od naszych, podobnie jak przeszkody i porażki, z którymi musieli się zmierzyć. Te historie to jednak przypowieści o rozwoju, które mają nas zainspirować, byśmy mogli znaleźć własną drogę do osobistego sukcesu.

Zaś w chwilach zniechęcenia, gdy pokusa rezygnacji stanie się silniejsza od marzeń, pamiętajmy o słowach Napoleona Hilla: „Większość sławnych ludzi osiągnęła największy sukces zaledwie jeden krok od ich największych porażek i przeszkód”.

Recenzje

"

Recenzja z annasikorska.blogspot.com/2017/06/greg-s-reid-mysl-i-bogac-sie-orientacja.html

Tytuł „Myśl i bogać się” większości ludzi kojarzy się z Napoleonem Hillem i jego książką motywacyjną. Autor, będący jednym z prekursorów poradników rozwojowych wytyczył drogę innym autorom, którzy bardzo szeroko czerpią z jego dokonań, ale też wnoszą do tej dziedziny coś nowego, osobistego. Książka Grega S. Reida z jednej strony bliska jest klasyce, a z drugiej dostosowuje się do potrzeb współczesnego czytelnika i wzbogaca o obszary własnych doświadczeń. W ciągu 150 lat istnienia tego typu literatury wszyscy autorzy zgodnie przekonują czytelników, że w osiąganiu sukcesu niezbędna jest orientacja na cel, umiejętność niepoddawania się. Napoleon Hill jest tu ważny z dwóch powodów: autor czerpie z jego wiedzy i doświadczenia, a ponad to jest wnukiem słynnego pisarza literatury motywacyjnej. To połączenie zobowiązuje do podzielenia się z czytelnikiem naprawdę wartościowymi wskazówkami. Możliwość obcowania i uczenia się od dziadka-mistrza pozwoliły na rozwinięcie cennych umiejętności i kształtowania cech, jakie mają ludzie sukcesu. Reid wiedzę zdobytą od dziadka uzupełnia własną wiedzą na temat ludzi i ich dążenia do sukcesu. Z książki przebija przekonanie o drzemiącej w ludziach mocy, którą trzeba rozwijać, przez kształtowanie swojej siły, determinacji i wyznaczenie konkretnego celu.
W książce znajdziemy szeroko wyjaśnione to, dlaczego jedni ludzie osiągają sukces, a innym się to nie udaje. Autor wskaże przyczyny porażki, uzmysłowi czytelnikom, kiedy i w jaki sposób popełniają błędy, pomoże dostrzec moc ciągłego dostosowywania się do nowych sytuacji, współpracy z ludźmi, umiejętności wycofywania się i szukania nowych rozwiązań, pokonywania strachu przed nowymi wyzwaniami. Nie zabraknie też wskazówek, w jaki sposób dostrzec ślepy zaułek. Reid podkreśla znaczenie umiejętności interpretowania przeszkód, wyciągania z nich wniosków i modyfikowania własnego działania.
Każdy rozdział zawiera interesujące anegdoty pozwalające lepiej zobrazować przekaz i zrozumieć najważniejsze kroki do sukcesu, którego ważnym składnikiem jest wiarygodność, wiara w powodzenie i działanie. Autor przekonuje nas, że na każdym etapie życia możemy wypracować wszystkie składniki prowadzące nas do wymarzonego celu. Trzeba tylko dużo woli, zaangażowania, pomysłów, codziennej motywacji, systematyczności, wychodzenia poza schematy.
„Myśl i bogać się. Orientacja na cel” Grega S. Reida nie zawiera niczego odkrywczego. W publikacji pojawia się wszystko to, co czytelnik zna z książek Napoleona Hilla. Mimo tego sięgnięcie po nią może na nowo zachęcić nas do działania, czyli zmotywować do ponownej weryfikacji działań we własnym życiu.
Książkę szczególnie polecam osobom nieznającym poradników Napoleona Hilla. Będzie ona doskonałym wstępem do tego, co proponuje dziadek autora. Myślę, że powinna być to lektura obowiązkowa dla młodzieży, która nie potrafi zmotywować się do nauki przed egzaminem czy nie widzi sensu dalszej edukacji, a marzy o wielkim sukcesie. Lektura pozwoli zrozumieć jak ważny jest ciągły postęp, uwierzyć we własne możliwości, wyznaczyć cele i zachęci do działania. Prosty język, teoria wzbogacona anegdotami pozwolą na lepsze zrozumienie treści. Polecam osobom poszukującym literaturę motywacyjną." "

Qultura słowa
Autorka Justyna Gul

„(…) Niezależnie od tego, kim jesteś i jak biegły stałeś się w swoim zawodzie, napotkasz trudności i być może poczujesz się przytłoczony niesprzyjającymi wydarzeniami. Jeśli łatwo odpuszczasz, to nie masz co liczyć na osiągnięcie spektakularnego sukcesu. Kiedy napotkasz przeciwności, zamiast zrezygnować, powinieneś jeszcze zwiększyć swoją determinację (…)” – te słowa Napoleona Hilla doskonale oddają powody, dla których tak mało osób osiąga prawdziwy sukces. Nawet jeśli gorąco czegoś pragniemy, to nieustanne borykanie się z problemami, podejmowanie nowych wyzwań czy brak wsparcia ze strony otoczenia, stopniowo obniżają naszą motywację. W rezultacie rezygnujemy z sięgnięcia po wygraną i to niekiedy tuż przed linią mety.


W jaki sposób znaleźć w sobie tę siłę, by dążyć do sukcesów, by zachować wiarę w słuszność tego, co robimy? Jak działać efektywnie i skupić się na celu? Na te i na wiele innych pytań związanych ze spełnianiem marzeń i realizacją planów, odpowiada Greg S.Reid. Jako wnuk Napoleona Hilla, autor miał możliwość obcować na co dzień z fenomenem, jakim był jego dziadek, mógł chłonąć przekazywaną wiedzę, ale przede wszystkim podejście do otaczającego nas świata. Teraz przyszedł czas, by Reid podzielił się swoją wiedzą z innymi, zasady sukcesu Hilla uzupełniając jeszcze o refleksje na temat ludzi i natury rzeczy, a także o fragmenty biografii pokazujące, jak istotna w dążeniu do celu jest determinacja. Książka „Myśl i bogać się. Orientacja na cel”, opublikowana nakładem Wydawnictwa Studio Emka, to doskonały przykład ukazujący moc, jaka drzemie w każdym z nas, jeśli tylko znajdziemy w sobie wystarczająco siły i determinacji, jeśli nie damy odebrać sobie marzeń i nie poddamy presji krytyki.

W kolejnych rozdziałach autor prowadzi nas drogą do sukcesu, wyjaśniając wszystkie pułapki na nas czyhające i dostarczając narzędzi, byśmy tych pułapek mogli uniknąć. Poznajemy trzy przyczyny porażek, zdefiniowane jeszcze przez Hilla (nieumiejętność współpracy z innymi, poddawanie się oraz odkładanie spraw) i przekonujemy się, jak bardzo istotna w działaniu jest elastyczność. Przeszkody i porażki pojawiające się na naszej drodze pokazują nam, co tak naprawdę nie działa i na czym należy się skupić. Musimy tylko dostrzec te sygnały i wykazać się gotowością do zmiany sposobu postępowania, a także w tym działaniu wytrwać.

Dowiemy się również, jak rozpoznać ślepy zaułek, poznamy ponadto cztery proste kroki do sukcesu według Napoleona Hilla, które przyniosły Leah O`Brien-Amico, trzykrotnej zdobywczyni złotego medalu olimpijskiego w kobiecym softballu, medal. Zaczniemy budować również tzw. niepodważalną wiarygodność, by ludzie zaczęli traktować naszą osobę poważnie, a ponadto przekonamy się, jak istotną kwestią jest wiara, czyli wizualizacja i przekonanie, że uda się osiągnąć sukces. Jednak samo myślenie życzeniowe, wyrażenie pragnienia czy wyobrażanie sobie celu nic nie da, jeśli sami nie będziemy skoncentrowani na działaniu, jeśli z pełnym przekonaniem nie będziemy przeć do przodu mimo przeciwności losu. Dlatego też, choć książka „Myśl i bogać się. Orientacja na cel”, nie zawiera niczego odkrywczego (przynajmniej dla osób, które już publikację Hilla znają), to dostarcza nam czegoś niezwykle cennego – motywacji. Dzięki zawartym w niej wezwaniom do działania, licznym przykładom ludzi sukcesu oraz inspirującym cytatom, zagrzewa nas do walki o realizację marzeń. Jest naszym towarzyszem, mentorem, mistrzem. Trudno po jej lekturze nie ruszyć do działania, trudno nie podejmować prób pokonania przeciwności. Bo przecież zdobycz może być w zasięgu naszej ręki…"

Więcej z kategorii