Mój koszyk 0

Doktryna Ateny

Opis

Kobiety nie rządzą jeszcze światem, ale wszyscy jego mieszkańcy chcieliby, aby miały one większy wpływ na biznes, rządy i każdy inny aspekt współczesnego życia. Wśród 64 tysięcy ankietowanych osób aż dwie trzecie przyznało, że ziemia byłaby lepszym miejscem, gdyby mężczyźni myśleli podobnie jak kobiety. Przekaz był zbliżony niezależnie od miejsca zamieszkania: mamy dość męskiego podejścia wszystko-albo-nic w realizacji działań. Czas na coś lepszego.

Zainspirowani zgromadzonymi danymi, John Gerzema i Michael D’Antonio przemierzyli świat, aby odnaleźć kobiety oraz mężczyzn, którzy stojąc na czele innowacyjnych organizacji, wykorzystują umiejętności i wartości powszechnie kojarzone z kobietami. Stawiając na współpracę, komunikację i dzielenie się, wszyscy ci pionierzy odnoszą sukcesy we współczesnej rzeczywistości. W Doktrynie Ateny jej autorzy pokazują, dlaczego kobiecość to system operacyjny sukcesu w dwudziestym pierwszym wieku.

_x0007_ PRZYWÓDZTWO: wartości tradycyjnie kojarzone z kobietami pozwalają kształtować skuteczniejszych liderów i uzyskać strategie organizacyjne dla współczesnego społeczeństwa.
_x0007_ ZARZĄDZANIE KARIERĄ I SAMODOSKONALENIE: cechy postrzegane jako kobiece – elastyczność, empatia i uczciwość – to podstawa mobilności zawodowej i poczucia osobistego spełnienia.
_x0007_ ZARZĄDZANIE ZMIANĄ: kobiece cechy pozwalają nam płynnie i skutecznie dostosowywać się do współczesnych zmian.

Zaprezentowane w Doktrynie Ateny fakty dowodzące, że kobiece wartości zyskują na znaczeniu i ożywają dzięki aktualnym opowieściom z całego świata popartym precyzyjnymi danymi. Dzięki trosce, umiejętności słuchania i współpracy zarówno mężczyźni, jak i kobiety rozwiązują konflikty, osiągają zyski i na nowo definiują sukces w każdej sferze. Te historie mogą być natchnieniem w zakresie przywództwa, zarządzania zmianą, a nawet kariery i pomóc Ci w odniesieniu podobnego sukcesu.

Wybrane opinie o książce:

Prezentując bogactwo danych i niezwykle cenne historie z całego świata, Doktryna Ateny dostarcza przekonującego dowodu na to, że przyszłość wymaga od nas przyjęcia cech i wartości tradycyjnie przypisywanych kobietom. Nie ma nikogo bardziej kompetentnego niż ojcowie córek, aby pokazać nam, jak kobiety i mężczyźni jednakowo wykorzystują empatię i współpracę, aby rozwiązać zarówno małe, jak i duże problemy. Jeżeli przywództwo, kreatywność i rzeczywistość jutra są dla ciebie ważne, to musisz przeczytać tę książkę.
Arianna Huffington, prezes i redaktor naczelna „The Huffington Post”

„Doktryna Ateny" robi wrażenie. Niezwykłe badania. Wspaniałe historie. Przesłanie, które jest zarówno aktualne, jak i ogromnie ważne.
Tom Peters, autorytet w dziedzinie przywództwa i autor bestselleru "W poszukiwaniu doskonałości w biznesie"

Fascynująca książka o przywództwie. Wymaga odwagi. Prowokuje, może także niepokoić tych liderów, którzy boją się zmiany. To nie apel o równouprawnienie, ale o postęp naszej cywilizacji, która domaga się nowego sposobu myślenia opartego na budowaniu i wykorzystaniu lepszych wartości tak bardzo potrzebnych w międzyludzkich relacjach. Kobiecych wartości, które w symbiozie z męskimi cechami dadzą nam szanse na bardziej zrównoważoną rzeczywistość.
Józef Wancer, Prezes Zarządu Banku BGŻ

Wartością książki jest rzetelna podbudowa metodologiczna oraz wysiłek autorów włożony w przeprowadzenie badań w krajach o odmiennych uwarunkowaniach kulturowych, obejmujących kilkadziesiąt tysięcy osób. Dzięki temu autorom udało się uchwycić prawidłowości uniwersalne, ale jednocześnie pokazać specyfikę ich funkcjonowania w różnych kulturach.
Dla środowiska biznesu książka stanowi inspirację do tworzenia wizji rozwoju przedsiębiorstw oraz nowego stylu przywództwa. Dla obserwatorów życia społecznego jest interesującą lekturą pokazującą mechanizmy zmiany w rozumieniu podstawowych wartości w świecie pokryzysowym: sukcesu, moralności, przywództwa, szczęścia.

Dr hab. Beata Krzywosz-Rynkiewicz, prof. UWM, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Nie jestem zwolenniczką grupowego przypisywania kobietom i mężczyznom pewnych cech, chociaż oczywiście różnica płci i zadań, jakie stawia przed nimi życie na pewno ma wpływ na sposób reagowania na rzeczywistość. Chciałabym, żeby współcześni liderzy byli bardziej empatyczni i postrzegali wydarzenia nie poprzez pryzmat „wielkich liczb”, ale przez doświadczenie pojedynczego człowieka.
Książka „Doktryna Ateny” pozwoli Państwu zrozumieć, czego dziś potrzebuje współczesny świat, jeżeli mają w nim przetrwać takie wartości jak miłość, pokój, szacunek dla drugiego człowieka i bezpieczeństwo.

Janina Ochojska-Okońska, Polska Akcja Humanitarna

Książka została wydana dzięki wsparciu i przy współpracy z Deloitte.

Recenzje

puls_biznesu.gif

22.09.2014r

autorka: Dorota Czerwińska

Wśród 64 tys. ankietowanych z 13 państw aż dwie trzecie przyznało, że świat byłby lepszy, gdyby mężczyźni myśleli podobnie jak kobiety. Oczekują większej obecności w biznesie, polityce i życiu społecznym cech uznanych za kobiece: intuicji, współpracy, lojalności, oryginalności, kreatywności, elastyczności. Zainspirowani wynikami badania John Gerzema (autor książek, mówca, konsultant) i Michael D'Antonio (laureat Nagrody Pulitzera) przemierzyli świat, aby odnaleźć szefów innowacyjnych firm, którzy wykorzystują umiejętności i wartości kojarzone z kobietami. To książka 0 przywództwie, które musi się zmieniać, jeśli mają w nim przetrwać takie wartości jak pokój, szacunek do drugiego człowieka 1 bezpieczeństwo. Autorzy pokazują, dlaczego kobiecość to system operacyjny sukcesu w XXI wieku.

Więcej z kategorii