Mój koszyk 0

Fuzje i przejęcia. Dlaczego kończą się (nie) powodzeniem

Opis

Fuzje i przejęcia to często spektakularne wydarzenia. I choć nie są już nowym zjawiskiem dopiero Barbara Rozwadowska podjęła się próby ujarzmienia wiedzy na ich temat. Książka Fuzje i przejęcia. Dlaczego kończą się (nie) powodzeniem jej autorstwa jest cennym zbiorem najważniejszych zagadnień związanych z procesem łączenia firm.

Autorka odpowiada na pytanie jak właściwie przeprowadzić działania oraz jak postępować po ich zakończeniu aby umożliwić odnalezienie się w nowej sytuacji pracownikom połączonych firm. Autorka jako pierwsza zgłębia temat wpływu tego typu transakcji na społeczeństwo. Zauważa, że wiele z nich ma wymiar międzynarodowy i zachodzące zmiany, mające wpływ na społeczność lokalną, posiadają wymiar globalny. Fuzje i przejęcia dają możliwość realizacji strategii wzrostu przedsiębiorstwa. Należy jednak pamiętać że oprócz aspektu ekonomicznego niosą one ze sobą również psychologiczno - socjologiczne konsekwencje, które dotykają osoby najmniej zaangażowane w całe zdarzenie.

Ze względu na zgłębienie tematu integracji pofuzyjnej, książka ta będzie interesującą lekturą dla osób, na których spoczywa obowiązek zespojenia świeżo połączonych organizacji. Natomiast studenci i wykładowcy znajdą podczas lektury tej pozycji ciekawe analizy teoretyczne, w pełni wyczerpujące bogaty temat fuzji i przejęć.

Barbara Rozwadowska jest doktorem nauk ekonomicznych, adiunktem w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Jest też autorką programu Podyplomowego Studium Public Relations; opiekunem merytorycznym specjalizacji komunikacja społeczna. Publikuje artykuły z zakresu marketingu, public relations i komunikacji w prestiżowych periodykach. Utrzymuje liczne kontakty z praktyką – prowadzi badania rynku, szkolenia w renomowanych firmach. Jest konsultantką wartościowych i ważnych projektów. Jej poprzednia książka Public Relations – teoria, praktyka, perspektywy od 10 lat cieszy się niesłabnącą popularnością


Napisali o nas:
http://gb.pl/kariera/kacik-dobrej-ksiazki/fuzje-i-przejecia-dlaczego-koncza-sie-nie-powodzeniem-barbara-rozwadowska.html

Recenzje

"

25.05.2012

Fuzje i przejęcia to często spektakularne wydarzenia. I choć nie są już nowym zjawiskiem dopiero Barbara Rozwadowska podjęła się próby ujarzmienia wiedzy na ich temat. Książka “Fuzje i przejęcia. Dlaczego kończą się (nie) powodzeniem” jej autorstwa jest cennym zbiorem najważniejszych zagadnień związanych z procesem łączenia firm.

Rozwadowska odpowiada na pytanie jak właściwie przeprowadzić działania oraz jak postępować po ich zakończeniu aby umożliwić odnalezienie się w nowej sytuacji pracownikom połączonych firm. Autorka jako pierwsza zgłębia temat wpływu tego typu transakcji na społeczeństwo. Zauważa, że wiele z nich ma wymiar międzynarodowy i zachodzące zmiany, mające wpływ na społeczność lokalną, posiadają wymiar globalny. Fuzje i przejęcia dają możliwość realizacji strategii wzrostu przedsiębiorstwa. Należy jednak pamiętać że oprócz aspektu ekonomicznego niosą one ze sobą również psychologiczno - socjologiczne konsekwencje, które dotykają osoby najmniej zaangażowane w całe zdarzenie.

Ze względu na zgłębienie tematu integracji pofuzyjnej, książka ta będzie interesującą lekturą dla osób, na których spoczywa obowiązek zespojenia świeżo połączonych organizacji. Natomiast studenci i wykładowcy znajdą podczas lektury tej pozycji ciekawe analizy teoretyczne, w pełni wyczerpujące bogaty temat fuzji i przejęć.

Barbara Rozwadowska jest doktorem nauk ekonomicznych, adiunktem w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Jest też autorką programu Podyplomowego Studium Public Relations; opiekunem merytorycznym specjalizacji komunikacja społeczna. Publikuje artykuły z zakresu marketingu, public relations i komunikacji w prestiżowych periodykach. Utrzymuje liczne kontakty z praktyką – prowadzi badania rynku, szkolenia w renomowanych firmach. Jest konsultantką wartościowych i ważnych projektów. Jej poprzednia książka „Public Relations – teoria, praktyka, perspektywy” od 10 lat cieszy się niesłabnącą popularnością.

Fuzje należą do najtrudniejszych zmian, przed jakimi stają przedsiębiorstwa. Aby kończyły się one sukcesem, potrzebna jest głęboka wiedza na temat ekonomicznych, komunikacyjnych, społecznych i psychologicznych uwarunkowań. Praca Barbary Rozwadowskiej wypełnia istniejącą lukę, a zarazem dostarcza wiedzy praktycznej oraz inspiracji do własnych, pogłębionych przemyśleń. Jej lektura będzie niezwykle użyteczna dla kadry zarządzającej oraz dla studentów.
Profesor Henryk Mruk, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

" "

19.06.2012
PERSONEL PLUS

Fuzje i przejęcia.
Dlaczego kończą się (nie) powodzeniem
Barbara Rozwadowska

Fuzje i przejęcia to często spektakularne wydarzenia. Omawiana książka jest cennym zbiorem najważniejszych zagadnień związanych z procesem łączenia firm. Autorka odpowiada na pytanie, jak właściwie przeprowadzić działania oraz jak postępować po ich zakończeniu, aby umożliwić odnalezienie się w nowej sytuacji pracownikom połączonych firm. Jako pierwsza zgłębia temat wpływu tego typu transakcji na społeczeństwo. Zauważa, że wiele z nich ma wymiar międzynarodowy i zachodzące zmiany, mające wpływ na społeczność lokalną, posiadają wymiar globalny. Fuzje i przejęcia dają możliwość realizacji strategii wzrostu przedsiębiorstwa. Należy jednak pamiętać, że oprócz aspektu ekonomicznego niosą one ze sobą również psychologiczno- socjologiczne konsekwencje, które dotykają osoby najmniej zaangażowane w całe zdarzenie.

"

Więcej z kategorii