Mój koszyk 0

Gandhi dla menedżerów

  • Zittlau Jörg
  • Ilość stron: 244
  • Oprawa: twarda
  • ISBN: 83-88607-48-0

Opis

Orientacja na sukces, zdolności negocjacyjne i pojednawcze, talent organizacyjny, uczciwość i inteligencja emocjonalna, towarzyskość - to tylko nieliczne ze wspaniałych cech, które uczyniły z Mahatmy Gandhiego charyzmatycznego przywódcę, który bez użycia armat i broni, rzucił na kolana imperium brytyjskie i doprowadził Indie do niepodległości. Międzynarodowe badania przeprowadzone wśród menedżerów różnych szczebli potwierdzają, że Gandhi jest po prostu dla nich wzorem godnym naśladowania. Jak chyba nikomu innemu udało się genialnemu hindusowi przekonać wielu do własnych poglądów i wzbudzić ich entuzjazm. Jörg Zittlau podkreśla w tej książce użyteczność zasad sukcesu i przesłań Mahatmy dla współczesnej generacji menedżerów. Uświadamia, co menedżer obecnej doby może przyswoić sobie z reguł Gandhiego i jak cierpliwością, ludzkim podejściem i autentyczną siłą przekonywania zjednywać sobie ludzi i zaskrabiać ich zaufanie. Oto niektóre z tych reguł: Bądź prawdziwy! Bowiem tylko ten, kto ceni prawość, zdoła przekonać innych ludzi. Ćwicz się w cierpliwości! Jedynie ten osiągnie swe cele, kto wie, co to sztuka aktywnego czekania i nie ulega gorączkowej aktywności. Opanuj sztukę kompromisu bez przegranych! Tylko ten, kto potrafi aranżować sytuacje "win-win", dowodzi swej taktycznej zręczności i unika porażek.

Recenzje

trendyfood.gif

Czego uczy Mahatma Gandhi?

Co może łączyć Mahatmę z menedżerem? Na pierwszy rzut oka bardzo niewiele. Jeden jest zorientowany na zysk i karierę, chodzi w wyglansowanych butach, a laptop i telefon to jego podstawowe narzędzia pracy. Mahatma z kolei traktował swoje życie jako „eksperyment z prawdą", codziennie prządł na kołowrotku, chodził piechotą, nosił sandały i nie przejmował się tym, co modne. Kiedyś Winston Churchill zwymyślał go od „półnagich fakirów", dając wyraz całemu niezrozumieniu zachodniego świata dla osoby Mahatmy Gandhlego. Ten jednak przez to, że w równym stopniu przyswoił sobie zasady myślenia ludzi Wschodu, jak i Zachodu cieszył się powszechnym szacunkiem i mógł osiągać ważne cele. Był wybitną osobowością, od której możemy wiele się nauczyć, szukając sposobów na lepsze życie.

Tekst jest prezentacją wybranych kwestii, zawartych w interesującej książce filozofa i trenera kadr kierowniczych Jorga Zittlau „Gandhi dla menedżerów" (...)

Sławomir Kwiecień


ksiazki.gif

Orientacja na sukces, zdolności negocjacyjne i pojednawcze, talent organizacyjny, uczciwość i inteligencja emocjonalna, towarzyskość - to tylko nieliczne ze wspaniałych cech, które uczyniły z Mahatmy Gandhiego charyzmatycznego przywódcę, który bez użycia armat i broni, rzucił na kolana imperium brytyjskie i doprowadził Indie do niepodległości. Międzynarodowe badania przeprowadzone wśród menedżerów różnych szczebli potwierdzają, że Gandhi jest po prostu dla nich wzorem godnym naśladowania. Jak chyba nikomu innemu udało się genialnemu Hindusowi przekonać wielu do własnych poglądów i wzbudzić ich entuzjazm. Jorg Zittlau podkreśla w tej książce użyteczność zasad sukcesu i przesłań Mahatmy dla współczesnej generacji menedżerów.
Uświadamia, co menedżer obecnej doby może przyswoić sobie z reguł Gandhlego i jak cierpliwością, ludzkim podejściem i autentyczną siłą przekonywania zjednywać sobie ludzi i zaskarbiać ich zaufanie.

Więcej z kategorii