Mój koszyk 0

Gry o władzę. Potężny arsenał metod osiągania celów. One działają.

  • Fexeus Henrik
  • Ilość stron: 320
  • Oprawa: miękka
  • Format: 135 x 210
  • ISBN: 978-83-64437-83-0
  • Data wydania: 18.09.2015 r.

Opis

Gry o władzę, stworzone przez Henrika Fexeusa, prezentują mechanizm działania mało znanych technik, prezentując je w formie zwięzłych i praktycznych wskazówek, które możesz wykorzystać w każdej sytuacji: w pracy, wśród przyjaciół czy przy stole w gronie najbliższych Ci osób. Dzięki tej książce nauczysz się, w jaki sposób sprawiać, by niezależnie od okoliczności ludzie myśleli tak, jak Ty. To wiedza, której możesz użyć, negocjując podwyżkę, wygłaszając prelekcję lub udając się na pierwszą randkę.

Prawdziwa władza nie jest czymś, co można zdobyć; to coś, czym ludzie muszą Cię obdarzyć z własnej woli. W książce Henrik prezentuje, jak uzyskać coś, co sam określa mianem „dobrej władzy”: można po nią sięgnąć, stosując praktyczne i proste techniki, dzięki którym przejmiesz kontrolę nad swoim życiem, a zarazem wywołasz zadowolenie i aplauz otaczających Cię osób. To właśnie w oparciu o kwestie zaprezentowane w tym tekście Henrik oceniał podczas kampanii wyborczej w 2014 roku autorytet szwedzkich polityków i ich metody sprawowania władzy.

Henrik sięga po przykłady z życia codziennego i zdumiewające dowody, by ujawnić zaskakującą prawdę dotyczącą mechanizmów, które pozwalają wpływać na otaczające Cię osoby. Dzięki tej książce zrozumiesz, ile władzy naprawdę posiadasz i jak należy jej używać.

Recenzje

"

30.09.2015r.

Autor: Malwina Użarowska

Mentalista zdradzaswojetajemnice

Gdyby autor był Amerykaninem, prawdopodobnie Polacy czekaliby na tę książkę z zapartym tchem. Ale jest Szwedem i wieść o nim nie dotarła jeszcze do nas w taki stopniu, na jaki zasługują jego osiągnięcia. To ekspert od komunikacji i niezwykle uzdolniony iluzjonista. Z ogromnym przekonaniem polecam tę książkę. Bawi, uczy, ale też szokuje. Zaczyna się trzema definicjami: „Władza – zdolność wpływania na postępowanie innych ludzi. Gra – rozmyślne przemieszczanie różnych obiektów mające doprowadzić do osiągnięcia określonego wyniku. Gry o władzę – zdolność rozmyślnego wpływania na postępowanie innych ludzi w celu osiągnięcia pożądanego wyniku”. Intrygujący temat napisany w atmosferze niezwykłej relacji z czytelnikiem. Zabieg zwracania się bezpośrednio do odbiorcy stosuje wielu autorów poradników, przez co czasem skażone są one nutą arogancji. Henrik Fexeus natychmiast buduje więź z czytelnikiem i przez całą książkę utrzymuje ją z niezwykłym wdziękiem. A pisze o paskudnych stronach ludzkiej duszy, o zabiegach etycznych i nieetycznych. Nie boi się prawdy o nas samych. Odsłania i opisuje w klarowny sposób mechanizmy wywierania wpływu, pokazuje słabości, przez które ludzie stają się ofiarami manipulantów. Fexeus prezentuje w swojej książce aż 64 techniki, które mogą być skuteczne w grze o władzę i wywieranie wpływu na swoje środowisko. Osoby, które nigdy nie zetknęły się z tymi narzędziami, przeżyją prawdziwą ucztę intelektualną. Specjaliści od komunikacji odnajdą narzędzia, których prawdopodobnie nie znali i jedynie domyślali się pewnych mechanizmów. A pasjonatom sztuki perswazji dedykuję cytat autora: „wszelkiego rodzaju próby wywierania wpływu na innych są skuteczniejsze, jeśli skrywają w sobie szacunek dla tych osób i stawiają ich interesy na równi z twoimi. Na kolejnych stronicach tej książki będę nieustannie powracał do koncepcji, w myśl której prawdziwą władzę sprawuje się za pośrednictwem ludzi, a nie nad nimi. To oznacza, że gry o władzę w znacznej mierze będą się sprowadzać do tego, by inni ze szczerego serca zapewnili Ci to, czego pragniesz lub pomogli Ci dotrzeć tam, gdzie chcesz się znaleźć. Wcale nie chodzi mi o to, by postępowali w taki sposób dlatego, że ich zahipnotyzujesz lub jakoś przymusisz”.

"

Więcej z kategorii