POZYTYWNE MYŚLENIE DA CI MOC


Książka „Moc pozytywnego myślenia” autorstwa Normana Vincenta Peale’a, wydana po raz pierwszy w 1952 roku, jest jednym z klasyków literatury motywacyjnej, która wciąż wywiera wpływ na czytelników na całym świecie. Ta książka zrewolucjonizowała podejście wielu ludzi do życia, stawiając na centralne znaczenie pozytywnego myślenia w osiąganiu sukcesu i szczęścia. Koniec końców sprzedała się w ponad pięciu milionach egzemplarzy, a przetłumaczona została na czterdzieści języków.

Norman Vincent Peale był protestanckim kaznodzieją i pastorem, który promował kilka kluczowych koncepcji dotyczących pozytywnego myślenia:

1. Wiara w siebie: Peale zachęcał czytelników do wiary w siebie i swoje możliwości. Twierdził, że wiara w to, że jesteśmy zdolni do osiągnięcia sukcesu, jest kluczowa dla jego realizacji.

2. Odwaga w obliczu trudności: Autor podkreślał ważność odwagi i determinacji w pokonywaniu przeszkód. Zalecał podejście do życia z ufnością i odwagą, nawet w obliczu trudności.

3. Skupienie na pozytywnych myślach: Peale zachęcał do skupienia się na pozytywnych myślach i wyobrażeniach sukcesu, zamiast na lękach i niepewnościach. Wierzył, że myśli mają moc kształtowania rzeczywistości, dlatego ważne jest dbanie o to, aby były one pozytywne i optymistyczne.

4. Modlitwa i duchowość: Książka Peale’a silnie akcentuje rolę modlitwy i duchowości w osiąganiu sukcesu i szczęścia. Autor wierzył, że silna więź z siłą wyższą może dać ludziom siłę i wsparcie w trudnych chwilach.

5. Rozwój osobisty: Peale zachęcał czytelników do ciągłego rozwoju osobistego i dążenia do doskonałości w różnych obszarach życia.

Chociaż książka Peale’a wywołała kontrowersje i niektórzy krytykowali ją za nadmierny optymizm lub za brak uwzględnienia realnych problemów życiowych, to jednak wielu czytelników odniosło z niej korzyści i zainspirowała ich do podejmowania pozytywnych zmian w swoim życiu. Oczywiście, że pozytywne myślenie samo w sobie nie wyleczy ciężkiej choroby, żadne prawo przyciągania nie da nam miliona dolarów tylko dlatego, że bardzo, bardzo, tego chcemy. Jednak nie można zaprzeczyć, że optymistyczne nastawienie może pomóc przetrwać ciężkie chwile, może mieć korzystny wpływ na leczenie i być elementem naszego sukcesu.

 
 
 Książkę możesz zakupić pod linkiem:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *