Anthony Robbins – Motywacja od A do Z

Motywacja to dziedzina, która jest pogłębiana od tysięcy lat. Powstało wiele książek i szkoleń na temat motywacji. Na portalach społecznościowych możemy zobaczyć jak dużo jest profili motywacyjnych. Wszystko po to, aby dostarczyć inspiracji i motywacji odbiorcy materiału.

Motywacja jest siłą napędową, która sprawia, że ludzie podejmują działania, dążą do celów i przekraczają własne granice. To wewnętrzne poczucie spełniania wizji inspiruje nas do działania, kontroluje nasz umysł i sprawia, że możemy pokonywać przeszkody na drodze do realizacji swoich największych marzeń. Bez motywacji, życie byłoby pozbawione celu i sensu. Dlatego warto zrozumieć, jak ją rozwijać i pielęgnować, aby osiągnąć pełen potencjał i spełnienie.

Czym jest motywacja?

Motywacja to napęd do wykonania konkretnej czynności. Aby wykonać jakąś najprostsza czynność musimy znać powód dlaczego chcemy to zrobić i jaką osiągniemy przez to korzyść. Człowiek jest z natury egoistyczny, dlatego na początku oczekuje spełnienia własnych potrzeb. Zgodnie z piramidą Maslowa, człowiek nie może myśleć o samorealizacji, jeśli nie ma spełnionych podstawowych potrzeb. Motywacja napędza człowieka na każdym polu, począwszy od spełnienia najważniejszych potrzeb, aż do spełniania marzeń.

Motywacja oddziaływuje na sposób myślenia, emocje i podejmowanie decyzji. Im więcej motywacji, tym człowiek otrzymuje więcej bodźców i energii do realizacji zadania. 

Rodzaje motywacji

1. Motywacja wewnętrzna: Jest silnym napędem do działania, który wywodzi się z naszych własnych wartości, przekonań i ambicji. To motywacja, która pozwala nam angażować się w działania z pasją i zaangażowaniem, bez względu na zewnętrzne nagrody. Osoby z silną motywacją wewnętrzną często osiągają lepsze wyniki i są bardziej zadowolone z efektów swoich działań.

2. Motywacja zewnętrzna: Wynika z bodźców i nagród, które otrzymujemy od innych ludzi lub od środowiska. Mogą to być np. pochwały, premie finansowe, awanse czy akceptacja społeczna. Choć motywacja zewnętrzna może być skutecznym narzędziem, by zmotywować się do krótkoterminowych działań, długotrwałe i satysfakcjonujące osiągnięcia zazwyczaj opierają się na motywacji wewnętrznej.

Jak rozwijać motywację?

1. Wyznacz cele: Określenie jasnych i realistycznych celów pozwala nam skupić się na tym, co jest naprawdę ważne. Cele powinny być konkretne, mierzalne i osiągalne, abyśmy mogli na bieżąco śledzić nasz postęp i cieszyć się każdym krokiem w stronę sukcesu. Warto skonsultować swoje cele ze swoim autorytetem, mentorem, który podpowie czy cel jest prawidłowo określony.

2. Wykorzystaj pasję: Angażuj się w działania, które są zgodne z Twoimi pasjami i zainteresowaniami. Gdy robimy coś, co nas naprawdę inspiruje, nasza motywacja wzrasta, a trudności stają się mniejsze. Możesz chodzić na różnego rodzaju spotkania rozwoju osobistego, gdzie spotkasz pozytywnie nastawionych ludzi z pasją. Możesz zgłębić temat zarabiania na pasji. 

3. Utrzymuj pozytywne myślenie: Pozytywne nastawienie pomaga nam radzić sobie z przeciwnościami i wytrwać w dążeniu do celu. Unikajmy negatywnych myśli, które mogą nas zniechęcać i ograniczać naszą wiarę we własne możliwości. Warto zadbać o odpowiednią ilość snu oraz słuchać pozytywnej muzyki z przesłaniem. Dobrym pomysłem są również codzienne, poranne afirmacje. 

Jakie książki motywacyjne polecamy?

1. DRIVE Kompletnie nowe spojrzenie na motywację – to książka, która uczy nas jak znaleźć motywację pomimo trudności i ciężkich sytuacji życiowych. Dzięki tej książce zrozumiesz jak ważna jest Twoja motywacja, aby osiągnąć w życiu sukces. Książka dostępna również w formie ebooka.

2. Jak przestać się martwić i zacząć żyć? Dale Carnegie napisał tę książkę, aby wyrwać swoich odbiorców z niszczycielskiej mocy trosk i zmartwień. Jest to bestseller, który musisz przeczytać.

3. Obudź w sobie olbrzyma. Anthony Robbins napisał wiele książek. Jedną z nich jest pozycja, której nie możesz nie kupić. Musisz ją mieć zawsze pod ręką, a przede wszystkim nauczyć się reguł opisanych w tej książce. 

Anthony Robbins – Motywacja od A do Z

Polecamy zapoznać się bliżej z postacią Anthonego Robbinsa, który jest jednym z największych autorytetów w branży rozwoju osobistego. Pomógł milionom osób na całym świecie w wyjściu z różnych traum i lęków. 

Zachęcamy Cię do zapoznania się z resztą naszych tytułów, jeśli jeszcze ich nie znasz, zacznij od sekcji bestsellery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *