SAM SILVERSTEIN I JEGO RECEPTA NA SUKCES

Głównym celem książki jest to, by nauczyć technik i procesów myślowych oraz pomóc w zastosowaniu sprawdzonej metodologii niezbędnej do odniesienia sukcesu we wszystkich przedsięwzięciach w twoim życiu.

Podstawą Modelu sukcesu są te same techniki, które umożliwiały sukces w poprzednich stuleciach. Aby móc w pełni wdrożyć Model Sukcesu w swoim życiu, musisz znać wszystkie czynniki wpływające na wynik twoich wysiłków. Czynniki te Silverstein opisuje jako słowa kluczowe. Autor wierzy, że istnieje kilka słów, które – właściwie zrozumiane i odpowiednio zastosowane – poprowadzą cię do ostatecznego sukcesu. Słowa mają wielką moc. Mogą tworzyć. I niszczyć. Zrozumienie słów kluczowych ma decydujące znaczenie.

Jeśli poznasz idee, techniki oraz koncepcje podane w tej książce i zastosujesz je w życiu, osiągniesz najbardziej niezwykłe i satysfakcjonujące sukcesy. Ale wszystko zaczyna się od przekonania, że możesz być lepszy, robić postępy.

Przestudiuj słowa kluczowe. Przyswajaj je tak długo, aż staną się twoimi własnymi. Zrozum, jak ich definicje wpływają na Model Sukcesu, i zastosuj go w swoim życiu. Możesz zacząć osiągać i rozwijać swój sukces już dziś!

Oto pięć etapów, które stanowią bazę Modelu Sukcesu.

PRAGNIENIE

Musisz jasno określić swoje pragnienie główne. To pragnienie wytworzy taką siłę, że odniesiesz sukces. Przekonasz się, że samo ćwiczenie ze stworzeniem listy i z określeniem pragnień głównych doda znaczenia twojemu życiu, wyznaczy jego nowy kierunek.

ZMIANA

Skoro zmiana to istota postępu, nie da się wprowadzać ulepszeń bez dokonywania zmian. Zmianę, która stanowi drugi poziom Modelu Sukcesu, może zapoczątkować tylko pragnienie

główne. Aby osiągnąć jakąkolwiek znaczącą poprawę, musimy rozważyć i wdrożyć zmiany. W biznesie, jeśli się nie rozwijasz, cofasz się, bo konkurencja robi postępy i cię wyprzedzi.

Czy w przyszłości będzie ci dobrze z myślą, że nie zrobiłeś wszystkiego, aby spełnić marzenia? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi przecząco albo nie masz pewności, powinieneś ruszyć naprzód, wdrażając zmiany.

PLAN

Niektórzy lubią iść na żywioł, wierząc, że problemy rozwiążą się same. Marnują mnóstwo czasu, załatwiając już w drodze sprawy, które należało przewidzieć i rozwiązać z wyprzedzeniem. W efekcie mogą często skręcać w ślepe uliczki, co kosztuje

zarówno czas, jak i pieniądze. Dobry, szczegółowy plan pozwoliłby im dotrzeć do celu na czas.

WDROŻENIE

Wdrożenie to czwarty etap Modelu Sukcesu. Jest ono tym, co różni ludzi, którzy odnoszą wielkie sukcesy, od innych. Jeśli nie zastosujesz prawd, systemu i skutecznego planu, nie spodziewaj się, że osiągniesz to, czego pragniesz!

SUKCES

Sukces, piąty etap w Modelu Sukcesu, to pozytywne rezultaty, które otrzymujesz dzięki codziennym osiągnięciom w dążeniu do pragnień głównych. Ta definicja działa, gdyż dotyczy

każdego. Jednak nie wszyscy ludzie są tacy sami. Wyjątkowość danego człowieka wyraża się w jego pragnieniach głównych i celach, które sobie stawia. Innymi słowy, pragnienia główne i cele dwóch osób mogą być zupełnie odmienne. Obydwie osiągają sukces dzięki spełnieniu swoich pragnień głównych. Wyniki są naturalnym zwieńczeniem pierwszych czterech etapów

Modelu Sukcesu. Oznacza to, że musisz skupić się tylko na jego 80 procentach. Jeśli właściwie zastosujesz pierwsze cztery etapy w swoim życiu, ostatni, czyli sukces, przyjdzie sam. Teraz możesz poświęcić 100 procent swoich czasu, energii, entuzjazmu i wysiłku na etapy od pierwszego do czwartego. Jeśli dobrze wykonasz pracę, pożądane rezultaty pojawią się automatycznie!

Wśród pozostałych pięćdziesięciu dwóch słów znajdziemy m.in. równowagę, przekonania, zobowiązania, kreatywność, wiarę, strach, skupienie, informacje zwrotną, umiejętności i wizualizacje. Dwa ostatnie kroki, które musimy wykonać, by upewnić się, że jesteśmy na drodze do sukcesu, to zobowiązać się do stosowania Modelu Sukcesu przez trzy tygodnie i w ciągu doby po skończeniu książki zapoznać z tym modelem kolejne dwie osoby. Dzięki temu sami lepiej przyswoimy i zrozumiemy opisane słowa/zasady.

DEMOKRATYCZNY MODEL

Ludzi łączy to, że mają prawo do sukcesu. Wszyscy rodzimy się z narzędziami, które pozwalają nam stawiać cele i pracować nad ich realizacją. Musisz te wewnętrzne zdolności i cechy wykorzystać. Zrób to dzięki praktyce. Wyznaczaj i osiągaj mniejsze cele, zanim przejdziesz do większych i bardziej ambitnych. Pozwala to opanować te ważne techniki. Wszyscy ludzie mogą odnieść sukces. Po prostu dla każdego będzie on czymś innym.

Czas, jaki musimy poświęcić na lekturę książki jest minimalny. Każde słowo klucz to strona czy dwie mu poświęcone, napisane do tego prostym, przejrzystym językiem, ale w zamian za to zyskujemy czas na refleksje i działanie. Książka nas do tego mobilizuje, zaś miesięczne zobowiązanie jest warte spektakularnych zmian, które wdrożony Model Sukcesu w naszym życiu zapoczątkuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *